Akademi Kurma

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Silkroad Online Bölümünden Akademi Kurma ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ömer_46
  Emekli
  Reklam

  Akademi Kurma

  Reklam  Akademi Kurma

  Forum Alev
  Bu sistem düşük lvl oyuncuların oyuna adaptasyonunun daha kolay hale gelmesi için uygulamaya konulan bir sistemdir.Akademiyi kuran ve oyundaki tecrübelerini düşük lvl oyunculara anlatan kişiye Guardian(Koruyucu)denir.Düşük lvl oyunculara yani koruyucunun korumakla yükümlü olduğu kişilere ise Apprentice(Çırak) denir.

  Akademi Kurulumu


  Her şehirde bulunan storagelerden akademi kurma işlemini yapabilirsiniz.Akademiyi kurup Guardian olucak kişinin en az 60lvl olması gerekmekte ve akademiyi kurabilmesi için 100,000 gold vermesi gerekmektedir.Guardian birden fazla akademi açamaz ve bir akademi içinde 5 çırakla birlikte(max39lvl) 2 asistan(40-59lvl) olabilir.


  Akademiye Alımlar

  Akademiye girmek için akademi kısayolu olan L ye basıp matching kısmından size uygun şartlara sahip akademiye girmeyi deneyebilirsiniz.Başka bir akademiye kayıtlı olmamanız gerekmektedir.Bir akademiye girdikten sonra akademide bulunan kişiler haritada pembe nokta ile belli olcaktırlar.

  Akademide bulunanlar arasında şöyle bir rütbelendirme sistemi vardır.

  Akademiden Mezun Olma

  Herhangi bir çırağın akademiden mezun olması için gereken lvl 40dır.Guardian Asist.ler için bu 60 lvldir.40 lvl olduğunuz zaman göreceksiniz ki L kısayoluna bastığınızda graduate butonu aktif hale gelmiş olacaktır ve böylece mezun olabilirsiniz.Mezun olduktan sonra akademi memnuniyetinizi soran bir pencere çıkacaktır ve burdan size uygun olanı seçerek memnuniyetinizi veya memnuniyetsizliğinizi belirtirsiniz.

  Very Satisfied:
  Çok memnun Satisfied:Memnun Average:Ortalama,Eh işte Cheesy Unsatisfied:Memnun değil Very Unsatisfied:Hiç memnun değil

  Çırak 40lvlda mezun olduktan sonra ödül olarak %50 exp alacaktır.Bununla beraber Guardianda her mezun ettiği kişi başına honor puan alacaktır.Bu honor puanlarla özel itemler alabilir.Ayrıca Guardian Asist. te her mezun edilen kişi için Guardian'ın aldığı honor puanın %10 u kadar honor puan alır.

  Not:Guardianlar yanlızca 30lvl ın altında akademiye aldıkları kişiler için honor puan alırlar.31lvl ve sonrasında alınan çıraklar mezun olduğu zaman Guardianlar herhangi bir honor puan alamazlar.

  Akademiyi Dağıtmak


  Akademiyi sadece Guardian dağıtabilir ve bu işlemi akademi kurulduktan 7 gün sonra yapabilir.Akademiyi yeni giren veya çıkan biri olduktan yani Honor puanınızı değiştirecek herhangi bir işlem olduktan 7 gün sonra dağıtabilirsiniz.

  Akademiden Ayrılma

  Çırak ve Guardina Asist. akademiye girdikten 24 saat sonra çıkabilirler.(emin değilim çeviri yanlışı olabilir).Çırak akademiden çıktıktan sonra yeni bir akademiye girebilmek için 24 saat beklemek zorundadır.Guardian Asist. çıktıktan 3 gün sonraya kadar başka bir akademiye giremez ve 10 honor puanı geri alınır.

  Çırak Atmak

  Guardianlar çırakları 24 akademiye girdikten 24 sonra atabilirler.Bu çırağı attıktan sonra 24 saat boyunca yeni çırak alamazsınız akademiye.Guardian Asit. attığınızda ise böyle bir uygulama yok.Çırak atabilmeniz için akademinin matching de kayıtlı durumda olmaması lazım.Aksi durumda çırağı atamazsınız.
 2. Alev
  Özel Üye

  Akademi Kurma Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
akademi kurmak,  silkroad akademi nasıl açılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi