Yakında Vizyona Girecek Olan Filmler

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 Sonuncu8Sonuncu9
Müzik ve Sinema Köşesi Bölümünden Yakında Vizyona Girecek Olan Filmler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 49
  3_öz
  Usta Üye
  Reklam

  --->: Yakında Vizyona Girecek Olan Filmler

  Reklam  Semum
  ( Semum )


  Gösterim Tarihi: 8 Şubat 2008
  Yönetmen: Hasan Karacadağ
  Oyuncular: Sefa Zengin, Ayça İnci, Burak Hakkı, Nazlı Ceren
  Müzik: Justin R. Durban
  Görüntü Yön: Seyhan Bilir
  Tür: Korku / Gerilim
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: Türkiye
  Dağıtımcı: Warner Bros.


  27 yaşındaki Canan Karaca ve kocası Volkan Karaca yeni aldıkları büyük bir eve taşınırlar. Her şey çok iyi giderken bir gün sebebini bilmediğimiz bir şekilde Canan’a garip şeyler olmaya başlar. Canan yavaş yavaş başka bir varlığa, kendisine hükmetmeye başlayan bir yaratığa dönüşmeye başlar. SEMUM kendisine hedef olarak neden Canan’ı seçmiştir ve ona ne yapacaktır? Sıradan bir insan için cehennemin kapısı nasıl açılır?  Bu Konu --->: Yakında Vizyona Girecek Olan Filmler Başlığı Altındadır

 2. 50
  3_öz
  Usta Üye
  Son Ders: Aşk ve Üniversite

  son-ders-ask-ve-universite.jpg


  Gösterim Tarihi: 8 Şubat 2008
  Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu
  Oyuncular: Ferhan Şensoy, Ece Uslu, Ege Aydan,
  Tür: Dram-Komedi
  Yapım Yılı: 2008
  Ülke: Türkiye
  Dağıtımcı: 35 Milim

  Yurt dışından gelen bir Türk öğretim görevlisi üniversitedeki müfredatla sınırlı kalmaz. Bu yeni hoca iddiasızdır, “İlk dersimiz kimsenin buradan alınacak derse ihtiyacı olmadığı” diye başlar. Ancak öğrencilerin ve özellikle de bir tanesinin onu fark etmesi ile bambaşka bir dünya açılır önlerinde. Saffet Hoca’nın geçmişi ile üniversite öğrencisi Ulaş’ın hayatı garip bir şekilde kesişir.


 3. 51
  3_öz
  Usta Üye
  Charlie Wilson`un Savaşı
  ( Charlie Wilson`s War )

  charlie-wilsonun-savasi.jpg

  Gösterim Tarihi: 8 Şubat 2008
  Yönetmen:Mike Nichols

  Oyuncular: Tom Hanks, Emily Blunt, Julia Roberts
  Senaryo: Aaron Sorkin, George Crile (Kitap)
  Tür: Dram
  Süre: 97 Dk.
  Yapım Yılı: 2008
  Ülke: ABD  Charlie Wilson, Afganistan savaşı sırasında Pakistan'a ABD desteğinin sağlanmasında önemli rol oynayan Teksaslı kongre üyesidir. Joanne Herring ise Pakistan Devlet Başkanı Ziya Ül Hak'ın yakın arkadaşı ve sırdaşıdır. Herring asilere destek sağlaması için Wilson'ı etkileyen sağ kanat Houston sosyetesine mensuptur. 4. 52
  3_öz
  Usta Üye
  Esrarengiz Kadın
  ( La Sconosciuta / The Unknown Woman )


  esrarengiz-kadin.jpg

  Gösterim Tarihi: 8 Şubat 2008
  Yönetmen: Giuseppe Tornatore
  Oyuncular: Margherita Buy, Kseniya Rappoport, ,
  Senaryo: Giuseppe Tornatore
  Tür: Dram - Gerilim - Gizem
  Süre: 118 Dk.
  Yapım Yılı: 2006
  Ülke: Fransa - İtalya


  Günümüzde, kaynayan bir İtalyan şehri. “Esrarengiz kadın” Irena. Ukrayna’dan uzun yıllar önce İtalya’ya gelmiş, geçmişin hayaletleri arasından şimdiki zamanı arayan bir kadın. Kesişen, üst üste çakışan, entrikalarla dolu bir yapboz, gerilimli bir anlatım hazırlayan iki zaman düzlemi. Irena gerçekten kim? Yavaş yavaş hikayesi gün ışığına kavuşur. Kız, Doğu Avrupa’dan, birçok başka kadın ile birlikte kaçmıştır. Acımasız, dramatik bir yolculuğu atlattıktan sonra, acımasız, vicdansız adamlara yem olmuştur. Anlatılamayacak acılara ve aşağılanmalara maruz kalmış, ruhunu asla rahat bırakmayacak anılar zihnine kazınmıştır. Irena için sadece bir tek güzel anı kalmıştır geriye: melankolik, kalp burkucu kayıp bir aşk.


 5. 53
  3_öz
  Usta Üye
  Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi
  ( Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street )

  sweeney-todd-fleet-sokaginin-seytan-berberi.jpg

  Gösterim Tarihi: 15 Şubat 2008
  Yönetmen: Tim Burton
  Oyuncular: Joohny deep, Sacha Baron Cohen, Helena Bonham Carter

  Senaryo: John Logan, Stephen Sondheim, Hugh Wheeler
  Müzik: Stephen Sondheim
  Tür: Gerilim / Müzikal / Suç
  Süre: 116 Dk.
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: ABD
  Dağıtımcı: Warner Bros

  Filmde Johnny Depp, haksız yere hapse gönderilen, ve sadece bu acımasız ceza için değil, karısı ile kızına olanların üzücü sonuçları için de intikam yemini eden Benjamin Barker’ı, Helena Bonham Carter ise onun saplantılı ölçüde kararlı suç ortağı Bayan Nellie Lovett’ı canlandırıyor.
  Barker, Sweeney Todd kimliğine bürünerek Bayan Lovett’ın pastanesinin üzerindeki, eskiden kendine ait olan berber dükkanına geri döner. Amacı, karısı Lucy’yi ve küçük kızını ondan çalmak için alçak yardımcısı Beadle Bamford’la (Timothy Spall) birlikte kendisini uydurma bir suçla uzaklara gönderen Yargıç Turpin’i (Alan Rickman) gözlemektir.

  Bayan Lovett, Barker’a, Yargıç Turpin tarafından iğfal edilen karısının kendisini zehirlediğini söyler. Bu arada, rakibi olan gösterişli İtalyan berber Pirelli (Sacha Baron Cohen), Barker’ı kimliğini ifşa etmekle tehdit edince, Barker onu boğazını keserek öldürür. Cesetle ne yapacağını bilemezken, Bayan Lovett bu krizi, sallantıda olan işini kurtarmak için çözüm olarak görür ve turtalarını insan etiyle doldurmayı önerir.

  Sweeney, yargıcın gözlerini Johanna’ya (Jayne Wisener), yani Sweeney’nin ergenlik çağına gelmiş kızına diktiğini fark eder. Yargıç, Johanna’nın vesayetini elinde tutmaktadır. Evde hapis hayatı yaşayan Johanna bir gün Sweeney’yi denizden kurtarmış olan genç denizci Anthony (Jamie Campbell Bower) tarafından fark edilir. Genç kıza delice aşık olan Anthony onu kurtarıp evlenmeye yemin eder.

  Bu arada, Bayan Lovett’ın turtaları çok geçmeden Londra’da dillere destan olur ve satış patlaması yapar. Bayan Lovett saygınlık kazanmayı ve Sweeney’yle evlenip deniz kenarında yaşamayı düşlemektedir. Yanlarında, evlatlık olarak alacağı, Pirelli’nin eski asistanı Toby de (Edward Sanders) olacaktır. Fakat Sweeney’nin aklında intikamdan başka bir şey yoktur; başka herkes ya da her şeye zarar verecek olsa da.


 6. 54
  3_öz
  Usta Üye
  Not: Seni Seviyorum
  ( P.S. I Love You )

  Not Seni Seviyorum.jpg

  Gösterim Tarihi: 15 Şubat 2008
  Yönetmen: Richard LaGravenese
  Oyuncular: Gerard Putler, Hilary Swank, Gina Gershon, Kathy Bates
  Senaryo: Richard LaGravenese, Steven Rogers
  Müzik: John Powell
  Tür: Dram-Romantik-Komedi
  Süre: 126 Dk.
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: ABD
  Holly Kennedy (Hilary Swank) güzel, zeki bir kadındır ve hayatının aşkıyla evlidir; tutkulu, esprili ve tez canlı İrlandalı Gerry (Gerard Butler). Gerry amansız bir hastalık yüzünden öldüğünde, Holly’nin de hayatı kararır. Ona yardım edebilecek tek kişi, artık yanında değildir. Kimse Holly’yi Gerry kadar iyi tanımamaktadır. Neyse ki Gerry her şeyi önceden planlamıştır.

  Gerry ölmeden once, Holly’ye sadece çektiği acıda değil, kendini yeniden keşfetmesinde de rehberlik edecek bir dizi mektup yazmıştır. İlk mesaj Holly’nin 30. yaş gününde, bir pasta ve Holly’nin şaşırıp kalmasına neden olan bir bant kaydı şeklinde gelir. Kayıtta Gerry eşine dışarı çıkıp “kendisinin kutlamasını” istemektedir. Bunu izleyen haftalar ve aylarda, Gerry’nin yazdığı başka mektuplar, şaşırtıcı yöntemlerle gelir. Holly’yi yeni maceralara yollayan mektupların her biri aynı imzayla bitmektedir: Not: Seni Seviyorum/P.S. I Love You

  Holly’nin annesi (Kathy Bates) ve en iyi arkadaşları Denise (Lisa Kudrow) ve Sharon (Gina Gershon), Gerry’nin mektuplarının Holly’yi geçmişe mahkum ettiğini düşünüp endişelenmeye başlarlar ama aslında, her mektup onu yeni bir geleceğe adım adım yaklaştırmaktadır.
  Gerry’nin sözlerini rehber edinen Holly evliliğe, dostluğa ve güçlü bir aşkın, ölümün nihailiğini yeni bir hayatın başlangıcına nasıl dönüştürebildiğine dair bu öyküde dokunaklı, heyecanlı ve zaman zaman komik bir yeniden keşfetme yolculuğuna çıkar.


 7. 55
  3_öz
  Usta Üye
  Canavar
  ( Cloverfield )


  canavar cloverfield.jpg

  Gösterim Tarihi: 15 Şubat 2008
  Yönetmen: Matt Reeves
  Oyuncular: Mike Vogel, Lizzy Caplan, Michael Stahl-David,
  Senaryo: Drew Goddard
  Tür: Bilimkurgu/Aksiyon
  Süre: 90 Dk.
  Yapım Yılı: 2008
  Ülke: ABD
  Dağıtımcı: UIP

  New York’taki bir barda kulakları sağır eden bir gürültü duyulur, bardaki kargaşa sırasında davetliler merdivenden aşağıya kaçmaya çalışırken New York caddelerini alev alev yanan yıkıntı ve enkazlar kaplar. Ardından Manhattan tarafında şiddetli bir patlama olur, Özgürlük Heykelinin kafası tıpkı dev bir top güllesi gibi caddeye çarpar. New York’a düzenlenen bir canavar saldırısına tanıklık eden insanların öyküsü. 8. 56
  3_öz
  Usta Üye
  Kan Dökülecek
  ( There Will Be Blood )

  Kan Dokulecek.jpg

  Gösterim Tarihi: 15 Şubat 2008
  Yönetmen: Paul Thomas Anderson
  Oyuncular: Paul Dano, Daniel Day-Lewis, Kevin J. O`connor, Mary Elizabeth Barrett
  Senaryo: Paul Thomas Anderson, Upton Sinclair (Kitap)
  Tür: Dram
  Süre: 158 Dk.
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: ABD
  Dağıtımcı: UIP


  Upton Sinclair’in “Petrol-Oil!” adlı romanından uyarlanan filmin konusu, 20. yüzyılın başlarında geçer. Aile çiftliği arazisinde petrol çıkartma haklarını almasıyla birlikte servetini hızla katlayan bir işadamı ile (Daniel Day-Lewis), kısa sürede gelişip kalkınan kasabanın karizmatik genç rahibinin (Paul Dano) paralel öyküsü anlatılır. Güney Kaliforniya’da petrol bulunmasının ardından ortaya çıkan tablo, daha önceki yıllardaki “Altına Hücum” olgusunun eşdeğeridir. İşadamının Amerikan Rüyası kavramının farkına varması ve Amerikan Rüyası tarafından yok edilmesiyle birlikte filmin öyküsü hırs ve inançların irdelemesine dönüşür.


 9. 57
  3_öz
  Usta Üye
  120

  120 filmi.gif

  Gösterim Tarihi: 15 Şubat 2008
  Yönetmen: Murat Saraçoğlu
  Oyuncular: Cansel Elçin, Özge Özberk, Burak Sergen, Demir Karahan
  Senaryo: Özhan Eren
  Görüntü Yön: Mustafa Kuşçu
  Tür: Dram-Tarih
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: Türkiye
  Dağıtımcı: Özen Film

  Van.. 1914 Haziran …

  O günler, ülkemizin büyük toprak kayıpları ve milyonlarca insanımızın da büyük perişanlıklar yaşamasına neden olan Balkan Harbi’nden henüz kurtulduğumuz günlerdir, yaralarımızı sarıp ülkemizi feraha çıkartmaya çalıştığımız barış günleridir.

  Ancak o günler de çok sürmez, yaz aylarında Avrupa’da başlayan 1. Dünya Harbi ülkemize de sıçrar, Ruslar Doğu Anadolu’da Erzurum istikametinde taarruza geçerler. Büyük bir isyana gebe olan Van’daki Jandarma Tümeni şehirden ayrılır ve Kafkas Cephesi’nde Ruslarla ölüm – kalım mücadelesine girişir.. Aralık 1914’te Sarıkamış Harbi’nin başlamasıyla birlikte çatışmalar yoğunlaşır ve bir gün Jandarma Tümeni’nin de cephanesi tükenir..

  Van’da az da olsa cephane vardır, sınırdaki askerlere gönderilmek istenir fakat elde doğru dürüst kağnı bile kalmadığı gibi eli tüfek tutan hemen herkes de cephelerdedir..

  Hiçbir çare bulunamaz, neticede yaşları 12 ile 17 arasında değişen çocuklar gönüllü olurlar.. Hemen hazırlıklara girişilir, 120 çocuk 1915 Ocak ayının donduran ayazlarında cephaneyi sırtlanır, karlı dağlara doğru yürümeye başlar..

  Ancak günler ve geceler süren bu büyük yolculuk 120 kahraman çocuk için hiç de kolay olmayacak, tam bir ölüm-kalım harbi’ne dönüşecektir.


 10. 58
  !.Rıdvan.!
  Üye
  emeğiNe sağLıq guseL koNu.

 11. 59
  ekrem99
  Emekli
  Suikastçi I Izledim Tam Bir Aksiyon filmi Tavsie Ederim Gzl Paylaşım +rep

 12. 60
  ekrem99
  Emekli

  --->: Yakında Vizyona Girecek Olan Filmler

  Reklam  Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi
  ( Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street )


  Gösterim Tarihi: 15 Şubat 2008
  Yönetmen: Tim Burton
  Oyuncular: Joohny deep, Sacha Baron Cohen, Helena Bonham Carter

  Senaryo: John Logan, Stephen Sondheim, Hugh Wheeler
  Müzik: Stephen Sondheim
  Tür: Gerilim / Müzikal / Suç
  Süre: 116 Dk.
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: ABD
  Dağıtımcı: Warner Bros

  Filmde Johnny Depp, haksız yere hapse gönderilen, ve sadece bu acımasız ceza için değil, karısı ile kızına olanların üzücü sonuçları için de intikam yemini eden Benjamin Barker’ı, Helena Bonham Carter ise onun saplantılı ölçüde kararlı suç ortağı Bayan Nellie Lovett’ı canlandırıyor.
  Barker, Sweeney Todd kimliğine bürünerek Bayan Lovett’ın pastanesinin üzerindeki, eskiden kendine ait olan berber dükkanına geri döner. Amacı, karısı Lucy’yi ve küçük kızını ondan çalmak için alçak yardımcısı Beadle Bamford’la (Timothy Spall) birlikte kendisini uydurma bir suçla uzaklara gönderen Yargıç Turpin’i (Alan Rickman) gözlemektir.

  Bayan Lovett, Barker’a, Yargıç Turpin tarafından iğfal edilen karısının kendisini zehirlediğini söyler. Bu arada, rakibi olan gösterişli İtalyan berber Pirelli (Sacha Baron Cohen), Barker’ı kimliğini ifşa etmekle tehdit edince, Barker onu boğazını keserek öldürür. Cesetle ne yapacağını bilemezken, Bayan Lovett bu krizi, sallantıda olan işini kurtarmak için çözüm olarak görür ve turtalarını insan etiyle doldurmayı önerir.

  Sweeney, yargıcın gözlerini Johanna’ya (Jayne Wisener), yani Sweeney’nin ergenlik çağına gelmiş kızına diktiğini fark eder. Yargıç, Johanna’nın vesayetini elinde tutmaktadır. Evde hapis hayatı yaşayan Johanna bir gün Sweeney’yi denizden kurtarmış olan genç denizci Anthony (Jamie Campbell Bower) tarafından fark edilir. Genç kıza delice aşık olan Anthony onu kurtarıp evlenmeye yemin eder.

  Bu arada, Bayan Lovett’ın turtaları çok geçmeden Londra’da dillere destan olur ve satış patlaması yapar. Bayan Lovett saygınlık kazanmayı ve Sweeney’yle evlenip deniz kenarında yaşamayı düşlemektedir. Yanlarında, evlatlık olarak alacağı, Pirelli’nin eski asistanı Toby de (Edward Sanders) olacaktır. Fakat Sweeney’nin aklında intikamdan başka bir şey yoktur; başka herkes ya da her şeye zarar verecek olsa da.

  İZLEDİM SÜPER!!!


+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi