Mickey mouse

+ Yorum Gönder
Müzik ve Sinema Köşesi Bölümünden Mickey mouse ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Mickey mouse

  Reklam  Mickey mouse

  Forum Alev

  1. walt disney'i meşhur eden karakteri...
  2. (rasputin, 23.03.2004 11:37)
  3. @38093[k]
  4. mini mouse'ın sevgilisi, donald duck'ı sürekli sinir eden siyah farecik
  5. (illusion, 12.05.2004 09:51)
  6. @114908[k]
  7. (bkz: miki fare)
  8. (goyathlay, 31.01.2006 00:14)
  9. @666273[k]
  10. sözleri aşağıdaki gibidir:

   yerden bitme mum bacaklı miki
   burnu uzun dik kulaklı miki
   şeytanlıkta bütün aklı fikri
   dans edelim miki fare
   dans edelim miki fare

   dip not: küçük kardeşleri ya da yeğenleri olanlar iyi bilirler bu şarkıyı. ayrıca bu grup çok underground abi.
  11. (tembel, 23.12.2006 11:39)
  12. @997542[k]
  13. walt disney tarafından yaratılan beyaz camın gelmiş geçmiş en ünlü popüler kahramanıdır steamboat willie adıyla 1928 de ilk beyaz perde deneyimi yaşamış karakter daha sonra daha sevimlileştirilmiş ve ismi de sevimliğine istinaden mickey mouse olarak değiştirilmiştir. aslında mickeyin başarı hikayesinin pek bilinmeyen bir yüzü de var , kendisi aslen bir yahudidir. evet niye sizce beyaz perdenin yaratılmış karakterlerinin dini dili ve cinsiyeti yok mudur ? tekrar düşününüz. yaratcısı walt disney tarafından içerlenmiş bir durum vardır o günlerde , 1920 lerın amerikasın da çok topluluk göç etmiştir avrupadan , pek sevimeyen bir cemaat olan yahudilere fare denmektedir, yani bize turkey turkey gulu gulu .. demeleri gibi. tabi cemaattede bir hassasiyet oluşmuş insanlar fare kadar pis çirkin ve korku yaratan bir hayvanla özleşletirilmekten normal olarak rahatsız olmakta ve avrupada olduğu gibi burda da dışlanmışlık hisetmektedirler. ama yahudiler akıllı adamlar walt abimiz madem fare al sana fare diyerekten arkasını cemaatin lobi kasasına yaslar ve çalıştırır saksıyı sevimli mi sevimli mickey doğmuştur artık tabiki üne bir günde kavuşmaz oda evrim geçirir, arkadaşlar edinir sevgili yapar yani bir hayat yaratılır mickeye hatta doğum günü bile kutlanır. ünü arttıkça ve çoçuklar tarafından sevildikçe mickey kelime anlamıyla toplumda yarattığı (pis) hayvan anlamını yavaş yavaş bu sevimli karaktere bırakır , hani çok basit örnekle kağıt mendile selpak, kadın pedine orkid dememiz gibi mickey de kelimenin anlamını üzerine almış ve bir marka olmuştur tabiki yahudi lobisince desteklenmiş olması , pr 'ının çok iyi yapılması resmen bir ulusun ismini lağımdan çıkarmıştır, neden adanların dünyaya hükmettiğini anlamamıza yardımcı oluyor değil mi? tüccar olmaları bu kadar zengin olmaları tesadüf yada tanrı işi değil tamamen akıl işi. mickey bugün dünyanın en ünlü yahudisidir hatta isa dan ünlü olan beatles den ünlüdür.
  14. (buhranıkendisindenikiadımöndekoşanbuhranpilavı, 02.11.2007 11:49)
  15. @2053512[k]
  16. - amerika'da her başkanlık seçiminde mickey mouse'a 1500-2500 arası oy atılıyor...

   - walt disney, yarattığı karaktere ilk önce mortimer mouse adını koymuş fakat eşinin ısrarı ile daha sonra 'mickey' olarak değiştirmiş.

   - normandiya çıkarması'nın parolası: 'mickey mouse'

   - ilk çizgi filmlerde mickey'i walt disney seslendirmiş..

   - mickey (bütün çizgi filmlerinde) ne tarafa dönük olursa olsun, kulaklarını hep önden görürsünüz, profilden görünmez..

   - bu yıl* seksen yaşına basacakmış


   alıntı*
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: mickey mouse

  Reklam  walt disney in en iyi yapımlarından olan micky mouse geçmişten bugüne en çok izlenen çizgi filmler arasında yer almıştır.sevimli ve bir okadarda yaramaz farenin maceraları çok izlenmiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi