Uzakta olunca özlenir sevgili...

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Sitem - Pişmanlık Bölümünden Uzakta olunca özlenir sevgili... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  karadağlı.x
  Üye
  Reklam

  Uzakta olunca özlenir sevgili...

  Reklam  Uzakta olunca özlenir sevgili...

  Forum Alev


  Uzakta olunca özlenir sevgili.

  Önce gözleri böler geceyi. Uykular kaçar.Vesveseler esir eder ruhunu insanın.Göz çukurlarında uykunun saldırganlığı olsa da yatak dipsiz kuyu olur tepesinde gulyabaniler.Gözleri böler geceyi sevgilinin bakışları onulmaz dertlere yollar aşığını.Ve çoğu zaman karadır gözleri ,sevdanın rengi de karadır.ayrılıklar yüzünden ,kavuşma ırak zamanlara kaldığından geceler kabus olur ,böylece uzayıp gider acılar…Sevgilinin gözleri karadır.Aşığın bahtı karadır.

  Uzakta olunca özlenir sevgili.

  Bakışı ,gülüşü doldurmaz artık dünyanı.Kirpikleri ok olup kaşlarından atılmaz sevgili tarafından.. Sonra gamzesi yoktur yanında….Sonra saçları dağıtmaz duygularını… Sevgilinin zülfü karadır.Aşığın bahtı kara. Bakışlarının esiri olmazsın sonra…Sesi yoktur sesine karşılık veren.Ve özlenir sevgili yokluğuna içli ağıtlar yakılarak. Kavuşmalara odaklanan gönül ayrılıklara anlam vermez de özler,özler sevgiliyi.

  Uzakta olunca özlenir sevgili.

  Endamı diye başlar yürümeler ,salınmalar içinde insanın.Her salınışta kopar ahengi zamanın. Sesi dersin sesini bir duysam…Endamıyla yürüdüğün sokaklar yabancı kalır …Caddeler ,kaldırımlar tanımaz gülüşünü.Kaldırım taşları duymaz sesini.Başka sesler ,başka yüzler,başka bakışlar gidermez yalnızlığını.Sevgi dolu sözlerinin üstüne yeni bir söz,gül yüzünün yanında başka bir yüz,sesinin derinliği yanında başka ses tahammül edilemez hal alır.

  Uzakta olunca özlenir sevgili.

  Bütün ortak hatıralar apansız saldırıverir insanın kanına iliklerine.Belki de bilirle en savunmasız anın bu zamanlar olduğunu.Duvarda asılı resmin hikayesi birden canlanır ,sesler seslere karışır.Sonra kapı zili çalınır,sen geldi zannederken uzattığı tatilin haberi alınır postacıdan.Kaç gün daha süreceği belli olan yeni bir yalnızlık dalgası yayılır olanca hoyratlığı ile.Önce sitem sözleri söylense de sineye çekilir,kabullenilir Sevgiliden gelen keder de acı da …

  Uzakta olunca özlenir sevgili.

  İlk defa yaşananlar gelir hayale …İlk tanışma,ilk konuşma…kalpten kalbe giden yolun gizli olmaktan çıktığı ilk anlar …O anların heyecan kasırgaları sarsar bedeni…Elinin eline değdiği ilk an..bir yerlerde yangını başlar kavuşmaların.Beddualar gelir arkasından ayrı geçen her sabaha, her akşama… Rahatladığını zannetse de gönül faydasızdır kötü sözler,küfürler bile zamana sarf edilen.yoktur çaresi kavuşmadan gayrı.Beklemek en katı zulüm olur saniyeler,dakikalar,günler boyunca…

  Uzakta olunca özlenir sevgili.

  Kaçıncı kez uyanırsın ateşler içinde …Boğazında düğümlenen sözlere kar etmez bir bardak su.Suya ulaştığın yerde bardağa uzanan el onun eli sanırsın…Tutamazsın sırt üstü düşersin yatağa…Mağlupların,yorgunların ,vazgeçmişlerin teslimiyetidir bu.. gözler tavana çakılıdır. Duvarlarda şekiller uzar,kısalır,büyür,küçülür…hareket eder anlamsız çizgiler,elin ayağına dolaşır.Kahretsen de boşunadır sevgi yürekte korken.

  Uzakta olunca özlenir sevgili.

  Közlediğin sevdalara ayna tutma zamanıdır diye düşündüğün vakitler boşunadır. Yürek akmış nehre, nehir dönüşmüş denize ,okyanusa.Sen damla ile okyanus ayrımında gezinirken közlediğin sevdalar sana sırt çevirmiş.

  Uzakta olunca özlenir sevgili.

  Kadınlar içli içli bu yüzden ağlar hep.Erkekler serde yiğitlik var diye gizlese de gözyaşlarını damlalar kaybolmaz kirpik aralarında. Mektupların ucu hep bu yüzden yakılır. Mendillerin kenarına hep bu yüzden kavuşma sözleri eklenir.Şiirler, şarkılar,türküler ayrılıklardan duyulan ızdırapları anlata anlata bitirememiştir. Resimler hep bu acının yansımaları ile doludur....

  _____Saklı Düşlerim ..  Selam , Sevgi ve Saygılarımla ..
 2. 2
  DR.MATRİX
  Özel Üye

  --->: Uzakta olunca özlenir sevgili...

  Reklam  Başlıktan belli güzel olduğu
  Eline sağlık+ Yorum Gönder
uzaktaki sevgiliye güzel sözler
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi