Kel Olmak veya Olmamak'!! jölenin zararları

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Sohbet - Muhabbet Bölümünden Kel Olmak veya Olmamak'!! jölenin zararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  meteoman
  Usta Üye
  Reklam

  Kel Olmak veya Olmamak'!! jölenin zararları

  Reklam  Kel Olmak veya Olmamak'!! jölenin zararları

  Forum Alev
  Bu gençliğinizi güzelliğinizi uzun yıllar muhafaza etmek için söylediklerime kulak verin:

  Şampuan ve jöle kullanmayın!

  Bilakis lise yıllarımda jölesiz günüm geçmedi, o saçları diktim mi sanıyordum ki bir Tom Cruise, bir Brad Pitt olup tüm kızların kalbini çalıyorum.
  Değilmiş öyle, insan ne ise oymuş.

  20. yaşımda saçımdan bir iki tel dökülmeye başladı, gittim baktırdım ettirdim ki bende dökülme başlamış.

  Temel neden jöle kullanımı... Saç köklerinin bol bol hava alması gerekmekte. Kullandığımız o vıcık vıcık iğrenç jöle, köklerin hava almasını engelliyor, gözenekleri tıkıyor. Bunun olumsuz etkisi çok kısa sürede ortaya çıkıyor ve 30 lu yaşlara varmadan saçlarınız dökülüyor.

  Şampuan ise bir başka "dökücü". Şampuan dediğimiz şeylerin tamamı deterjan sınıfına giriyor. İçlerinde büyük oranda "sodyum", yani tuz var. Tuz, en büyük saç düşmanlarından biri.

  Ne mi yapmalısınız?

  Yavrularım,

  Saçlarınızı mümkün olduğunca kısa kestirin. Üç numara, beş numara, dokuz numara gibi. Bu, saç köklerinizin bol bol hava almasını sağlar. Saçlarınıza sağlık kadar. Senede en az dört - beş ay bunu yapın. Özellikle yaz aylarında çok da rahat edersiniz.

  İlla jöle kullanmak zorunda iseniz pahalı kuaförlerden temin edeceğiniz jöleleri kullanın. Bunlar büyük ölçüde doğal maddelerden yapılır. Zararları yine vardır ama o iğrenç ucuz jölelere göre daha azdır. Sebastian Wet, iyi bir tercih. Yine de bence hiç kullanmayın.

  Şampuan yerine sabun kullanın! Evet! Özellikle Bıttım sabunu ve Kırlangıç'ın %100 zeytinyağı sabunu iyi tercihler. (Bıttım sabununu başbakanımız da kullanıyor, saçlarının durumu fena değil) Garlı sabun denilen defne sabunu da güzeldir lakin piyasada satılanların çoğunda sodyum vardır, zaytinyağı sabunlarının da kalitesizleri öyle. O yüzden Kırlangıç tavsiye ederim.

  Sabun kullanımı ilk hafta saçınızda kaşıntı, kepek vs yapabilir. Düzenli kullanınca (her gün) bu etkisi bir - iki haftaya geçecektir.

  Üç - dört ay bu dediklerimi uyguladıktan sonra saçınızın sağlığındaki değişimi siz de görecek, 15 - 20 yıl uyguladıktan sonra ise arkadaşlarınıza "naber lan keltoş" deme zevkini tadacaksınız. 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Kel Olmak veya Olmamak'!! jölenin zararlari

  Reklam  güzel paylaşım teşekkürler :) 3. 3
  Ziyaretçi
  Jole saç derisine uygulandığı zaman dökülmeyi hızlandırır+ Yorum Gönder
jölenin zararları,  saç jölesinin zararları,  jöle nin zararları,  saç jölesi zararları,  jolenin zararları
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi