Mısırda arapçayı nasıl öğrenirim

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Mısırda arapçayı nasıl öğrenirim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap:
  buyrun bilgiler

  Bir Arap ülkesinde Arapça öğrenmek isteyen arkadaşlar.. Eğer böyle bir planınız varsa yapmanız gereken ilk şey Arapça ile ile ilgili bilgilerinizi tazeleyip öyle gitmek. İlahiyat fakültelerinde verilen Arapça'ya güvenmemenizi tavsiye ederim. Kendi kendinize Arapçanızı ilerletmişsinizdir o ayrı konu. Önce Arapçayı kendi kendinize biraz daha geliştirip gitmekte fayda var. İlahiyat fakültelerinde verilen Arapça ile oralarda insanlarla zor iletişim kurarsınız. Dediğim gibi aldığınız eğitime ek olarak Arapçanızı kendi çabanızla ilerletmişseniz o zaman sorun olmaz. Elbette seçilen ülke çok önemli. Biliyorsunuz ortadoğudan uzaklaştıkça Arapça daha da bozuluyor. Bu yüzden en iyi tercih Suriye ve Ürdün. Ama eğer maddi durumunuz iyi ise kesinlikle bu yer Ürdün olmalı. Mısır'da hayat ucuz diye Arapça öğrenmek için oraya gitmeyin bence. Bir Mısırlıyı Arapça konuşurken duyduğunuz da bu nasıl bir Arapça demekten kendinizi alamazsınız. Aynı Şey Ürdünlüler ve Suriyeliler için de geçerli. Ama onların konuştuğu Arapça Fasih Arapçaya daha yakın. Suriye ve Ürdün'de Arapça öğrenmenin başka bir avantajı ulaşım kolaylığı. Rahatlıkla çok ucuza Türkiyeye karayolu ile gidip gelebilirsiniz. MEB her iki ülkeye 1 senelik dil bursları veriyor. Ürdün bursunu kazandıysanız çok şanslısınız. Hele eğitim göreceğiniz yer Yermuk Üniversitesi olursa çok daha şanslısınız. (Bazen Ürdün bursiyerleri üç gruba ayrılıyor. ilk 5 Ürdün, sonraki 5 Yermuk ve son beş kişi de Mafrak Üniversitesine gidiyor). Ürdün Üniversitesi dil merkezi fena değil, ama Yermuk'la asla yarışamaz. Üstelik Yermuk bursiyerlerine düşük bir fiyata üniversite içindeki konforlu lojmanlarda ikamet etme imkanı veriliyor. Yermuk Üniversitesi bir harika...Ürdün Üniversitesi bursiyerlerinden erkek olanlar kendileri ev veya yurt bulmak zorundalar ki kira ücretleri pek uygun değil. Kız bursiyerler ücretsiz yurtta kalabiliyor, ama yurt pek iyi sayılmaz. Bu arada Ürdün bursu için 15 kişi seçiliyor. Kazananlar 45 kişi olarak ilan ediliyor, ama ilk 15 kişi gidiyor. En azından benim gittiğim sene öyleydi. 45 kişi ilan ettiler, ama sadece 15 kişi gidebildi. Bu sene ne olacak bilmiyorum. Suriye'de fiyatların ucuz olması size cazip gelebilir. Ama verilen dil eğitimi Ürdün'le kıyaslandığında çok zayıf. Herşeyden önce sınıflar çok kalabalık. Yine de Suriye seçeneklerden biri olabilir. Bursa başvurmadan önce bir yüksek Lisans programına kayıt olursanız, kazanma olasılığınız daha da artar.


  Suriye Arap Cumhuriyeti
  Evkaf Bakanlığı – Din Eğitim Müdürlüğü

  İrşat Ve Davet Kursu – Ebunnur İslam Merkezi


  YAZ SEMİNERİ


  Anadili Arapça Olmayan

  Üniversite Talebeleri İçin İslami İlimler Ve Arapça Eğitimi


  (Eğitim Dili: Arapça)  KATILIM ŞARTLARI


  1- Kursun Eğitim süresi iki aydır.
  2- Yirmi yaşından küçük olmamak
  3- Kursa katılabilecek derecede sağlıklı ve sıhhatli olmak
  4- Eğitim süresince kendisine sunulacak tüm program ve çalışmalara harfiyyen uymaya, resimde görülen islami kıyafete uygun giymeyi taahhüt etmek.
  5- Toplu halde kalınan yatakhanelerde kurallara uymak.
  6- Kursumuz çalışmaları haricinde hiç bir çalışma ve etkinliğe katılamamak
  7- Katılımcılar tüm haracamalarını kendileri üstlenir.
  8- Merkezimiz katılımcıların tüm yeme-içme, yatma ve eğitim ihtiyaçlarını karşılar. Bunun yanısıra başta tarihi eserler olmak üzere tüm islami etkinlikler yerinde gözlenir, bunlara karşılık hayırda Yardımlaşma vakfına 300 amerikan doları para yatırılacaktır.
  9- Öğrenci, pasaportunu idareye teslim edecektir.
  10- Aşağıdaki evraklar tercüme edilmiş ve gerekli makamlarca tasdik edilmiş olarak sunulması:
  a- Dört adet fotoğraf
  b- Pasaport fotokopisi
  c- Sağlık raporu
  d- Öz geçmişini anlatan formun doldurulması
  e- En son aldığı diplomanın tasdikli fotokopisi
  11- Her katılımcı haziranın son haftası merkezimizde hazır olmalıdır. Geç kalınmalar kabul edilmeyecektir.
  12- Eğitim sonunda öğrenciye Merkezimizce eğitim Kursuna katıldığına dair resmi bir vesika sunulacaktır.
  13- Yukarıdaki şartların kabulu ve katılımcının imzalaması sonucu gerekli evraklarla birlikte eğitim kursunun başlama tarihinden iki ay öncesine kadar gönderilmesi halinde kendisine gerekli olan kabul belgesi ulaştırılacaktır.

  http://www.abunour.net/Turkey/summerProg.htm


  Ebunnur İslam Merkezi resmi sitesinden Saygı ve sevgilerimizle.
  Dünyanın en eski yerleşim ve ilim merkezlerinden biri olan Şam’dan, sizlere eğitim hizmeti sunmaktan mutluyuz.
  Merkezimiz her seviyeyi içine alan bir dizi eğitim fırsatını sizlere sunmaktadır.
  Başta, Yılortası eğitim olmak üzere yaz dönemine ait bir aylık ve üç aylık eğitim kurslarımız vardır. bunun yanısıra en az 10 kişi olmak üzere başvuran gurplara özel arapça ve islami eğitim kursu verilmektedir.
  Düşünce ve isteklerinizi bekliyoruz.

  director@abunour.net

  Lütfen! Kayıt başvurularınızı bu adrese göndermeyiniz. Kayıt için admission@abunour.net ile iletişime geçin.
 3. 3
  Kullanıcı
  Usta Üye
  Masraflı iş tabi+ Yorum Gönder
mısırda arapça dil eğitimi,  mısırda arapça kursu,  mısırda arapça öğrenmek,  mısır arapçası öğren,  misirda dil egitimi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi