Pa 55 ile igileniyorum bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Pa 55 ile igileniyorum bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Pa 55 ile igileniyorum bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim

 2. 2
  abuzum
  Üye

  Cevap:


  İleri Korg teknolojisi ile Can Elektronik 'in profesyonel kadrolarının çalışmaları Pa55Tr 'nin oluşmasını sağlamıştır.İlk defa Türkiye'de kullanılan ritmler ve çalgı örneklemelerimizin tam***** yakını Pa55Tr üzerinde yer almıştır. Pa55Tr Türk-Arap müziğine tam uyumlu olup profesyonel müzisyenlerin ihtiyaçlarına yanıt verecek kapasitededir. Pa serisine olan büyük ilginizin sadece Türkiye'de değil,tüm dünyada artarak devam edeceğine inanıyoruz,özellikle Türkiye 'de bunu gerçekleştiren bayilerimize ve Korg ürünlerini kullanan müzisyen dostlarımıza teşekkür ederiz.Unutmayalım ki, Pa55Tr Korg'un bir ülke için ürettiği ilk acc keyboard'dır,bu Can Elektronik için gurur verici bir gelişmedir. Pa55tr 'nin başarısı ileride daha gelişmiş Türk modellerin gündeme gelmesini sağlayacaktır.

  Pa55Tr projesinde bize inanan ve destek veren başkan Katoh'a ve Korg ailesine,ayrıca pcm-style editing'leri ve mask rom'un hazırlanmasındaki yardımları için dost ve arkadaşlarımız Korg Italy 'den Francesco Castagna ve Roberto Marcucci ve Türkçe kullanma kılavuzundaki katkılarından dolayı Paolo Tramannoni 'ye ,ayrıca Türkiye 'deki müzisyen dostlarımıza, Hüsnü Şenlendirici'ye, bayilerimize , Almanya'dan İrfan Selbuz 'a (mey,zurna,kaval) katkılarından dolayı teşekkürlerimizi bildiririz.

  Pa55Tr ,Pa serilerinde kullanılan 32mb rom'a 16mb Türk rom 'unun ilavesi ile oluşmuştur ( 48mb). Pa55tr'de 207 adet drum-percussion. 52 adet enstruman örneklemesi vardır,bunun yanısıra 144 ritm,64 program, 56 performans ve 10 drum kit ulunmaktadır.Ritmler bildiğiniz isimlerle gruplandırılmıştır (9/8,vahde gibi) kolay koma kullanımı pad 1'e yönlendirilmiştir.

  ***Pa55Tr Can Elektronik izin vermediği sürece sadece Türkiye'de satışa sunulacaktır.***

  Teknik Özellikler :

  Kayıt,pcm editing,multisound editing : Sertaç Özgümüş
  Program,drum kit,performans,style editing : Cüneyt Ertaç
  Style'ler : Cevdet Kuruoba,Doğan Başkaya,Cüneyt Ertaç
  Demo şarkılar : Cüneyt Ertaç,Ersay Üner (tekno şarkı)

  * Klavye : 61 velocity hassasiyetli tuş.
  * Sound Generation : HI synthesis,62 ses,62 oscillator,rezonanslı filtreler.
  * Waveform Hafızası : 32 mb,PCM ROM + 16 mb (türk rom) total 48 mb.
  * İşletim Sistemi : OPOS (objektif taşınabilir sistemi) çok yönlü işletim sistemi,çalarken aynı anda yükleyebilme fonksiyonu,disket ile versiyon yükseltme,SSD Solid State Disk (dahili hafıza)
  * Ekran : Işıklı LCD
  * Efektler : Her birinde 89 tip olan 4 digital stereo çoklu efekt processor.
  * Sesler/programlar : 660'ın üzerinde program (stereo piyano ve GM Level 2 programlar dahil) + 32 drum kit.
  + 10 türk drum kit,128 user program hafızası,64 user drum kit,programlar ve drum kitler edit edilebilir, 64 türk enstruman.
  * Style’lar: Solid State Disk üzerinde yeniden programlanabilir 304’e kadar style. (112 batı,144 türk style + 48 user style), her style’da 8 kanal,programlanabilir style performansları ve style başına 4 Single Touch Setting, style’lara disketten doğrudan ulaşım, Korg’un i-serisi style formatı ile uyumlu.
  * Style kontrolü: 4 Varyasyon, 2 Fill, 2 Intro, 2 Ending, Count In/Break, Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset, Fade In/Out, Bass Inversion, Manual Bass, Tempo kilidi, Memory, Accomp Level, Mute, Drum Mapping, Snare & Kick assignment, Single Touch. * Performanslar: Hepsi programlanabilir 156 batı,56 türk realtime performans + 304 style performans (her birinde 4 Single Touch Setting, toplam 1216 Single Touch Setting)
  * Song playback: XDS Crossfade ikili sequencer/player= Bağımsız kontrollerle 2 ayrı sequencer. (Start/Stop, Pause, << Rew ve >> Fw tuşları, Cross Fader, ekranda şarkı sözleri, Jukebox fonksiyonu, SMF Direct Player (format 0 ve 1), sequencer 1 ve sequencer 2 kurulumu.
  * Parça kayıt ve edit fonksiyonları: Transpose, Cut/insert, delete, Quantise, Copy, Velocity, Event Edit, Step Record, kolay ses editi, 4 efekt, 16 kanal, SMF formatı.
  * Backing sequence: Anında kayıt, Chord/Acc step record ve step edit, 16 kanal, SMF formatı. * Multi Pad: 4 assignable pad düğmesi (sesler ve fonksiyonlar) + Stop düğmesi. pad 1 "koma" fonksiyonu.
  * Genel kontrolörler: Master Volume, Ensemble, Octave Transpose, Master Transpose, Split Point, Style Change, Track Volume, Çeyrek ses pedal fonksiyonu, assignable sürgü, Joystick, Data Giriş tekerleği.
  * Bağlantılar/performans fonksiyonları: Damper pedal (DS-1H), assignable ayak switch (PS-1) yada expression pedalı (EXP-2), volume pedal (KVP-001).
  * Audio girişleri : 2 Audio girişi= Left/Mono, Right (Line).
  * Anfi : 2 x 15W.
  * Audio çıkışları : 2 Audio çıkışı= Left/Mono, Right.
  * Hoparlörler : 2 adet Bass Reflex hoparlör. * MIDI : In, Out, Thru.
  * Boyutlar : 1054 x 393 x 150 mm.
  * Disket sürücüsü : 3.5” 2DD/2HD (MS-DOS uyumlu)
  * Ağırlık : 13.5 kg.


  Alıntı
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi