Kare bulmaca yapımı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kare bulmaca yapımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kare bulmaca yapımı
  Soru: kare bulmaca yapmak istiyorum ama yazacağım sorulardan oluşacak ? 2. 2
  CaRaMeLa
  Bayan Üye

  Cevap: Tanıtım:
  Üreticinin Açıklaması: Şimdiye kadar hep gazete ve dergilerin hazırladığı bulmacaları çözdünüz. Artık, Türkçe bir program kullanarak kendi bulmacanızı yapma şansınız var!
  BULMACA-TURCA, İlk Türkçe Bulmaca Tasarım Programı`dır.

  Bu programla,

  Bulmacanızda çıkmasını istediğiniz sözcükleri, bulmacanın ebatlarını, siyah karelerin konumlarını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz (fare ile istediğiniz kareyi seçip çift tıklayarak siyah kareleri yerleştirebilir veya kaldırabilirsiniz).

  Word`e aktarılan bulmaca soru listesini ve boş şablonu yazıcıdan çıkartabilirsiniz veya web sayfası olarak kayıt ederek internet sitenizde kullanabilirsiniz.

  Bulunan çözümü panoya kopyalayabilir, sonra istediğiniz dokumana yapıştırabilirsiniz.

  Ayrıca, kullanılan bulmaca sözlüğünü herhangi bir text editörü kullanarak istediğiniz şekilde değiştirebilir, düzenleyebilirsiniz.

  Tek yapmanız gereken, programı download ederek .ZIP`li dosyayı herhangi bir klasörün içine açmak ve setup programını çalıştırmak.

  Not-1: Programın kullanılabilmesi için bilgisayarda Microsoft Word Programı yüklü olmalıdır, zira hazırlanan bulmaca Word dokumanı olarak gösterilmektedir.
  Not-2: ZIP`li dosyayı açınca 3 adet .CAB dosyası ve 2 adet kurulum dosyası göreceksiniz. Program, diskete kopyalanabilmesi için 3 adet .CAB dosyasına bölünmüştür.
  Not-3: Hazırlanabilecek bulmaca boyutları, maksimum 30x30 olabilir.

  İNDİR 3. 3
  Ziyaretçi
  Bal yapan hayvanın ismi:arı+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi