Sackıran Hastalıgı Ve Bitkisel Cözümü Hakkında Bilgi Edinmek

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sackıran Hastalıgı Ve Bitkisel Cözümü Hakkında Bilgi Edinmek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sackıran Hastalıgı Ve Bitkisel Cözümü Hakkında Bilgi Edinmek

 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap:
  Toprak
  Saçkıran için bitkisel Tedavi
  * Saçkıran: Tedaviye hastalıklı yerdeki saçları traş etmekle başlanır. Saçlar haftada en az iki kere yıkanır.

  * Saçkıran için 6 bardak suya bir avuç kepek konur kaynatılır. Süzülür. Suyuna bir bardak taze sıkılmış limonsuyu konur saçlar yıkanır.

  *Saçkıran için Bir kahve fincanı yeni sıkılmış kuru soğan suyu ile bir çorba kaşığı zeytinyağı karıştırılır hasta yerlere sürülür.

  *Saçkıran için: 7 ceviz içi çıkarıp yıkayın ve ufalayın. Külün üzerine ceviz, bir tutam ezilmiş mazı, bir tatlı kaşığı toz çam sakızı, eritilmiş bal mumu, eritilmiş zift ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı konur yoğrulur. Başı küllü su ile yıkayıp sonra hasta yere yapılan karışım sürülür. *Saçkıran için: Bir miktar taze ak kızıl ağaç yaprağı mikserden geçirilir. Bir tülbent yardımıyla suyu sıkılıp elde edilen öz suyu hastalıklı bölgeye sürülür.

  *Saçkıran için: Bir litre suyun içine toz haline getirilmiş bir avuç defne tohumunu içindeki su bitip lapa olana kadar kaynatın. Tülbenten süzün lapayı hastalıklı yere sürün.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi