Öğretmenler günü ilgili kompozisyon?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Öğretmenler günü ilgili kompozisyon? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Öğretmenler günü ilgili kompozisyon?

 2. 2
  Fatal
  Özel Üye

  Cevap:
  Öğretmenler Günü ile İlgili kompozisyon-Öğretmen Konulu Kompozisyon

  Her yıl 24 Kasım günü emeği geçen öğretmenlerimizin sarf ettikleri çabalara karşılık saygı ve sevgimizi belirtmek, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu göstermek amacıyla okullarda şiirlerle yazılarla konuşmalarla önemi belirtilerek kutlanır.


  Her türlü zorluğa göğüs gererek bu yola baş koymuş öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Umutlarımızın bittiği yerde umudumuzu yeşerten onlar oldu. Geleceğe dair hedeflerimizin olması gerektiğini ve hedefimize doğru ilerleyebilmemiz için başarıyı ve umudu elden bırakmamamız gerektiğini onlar öğretti. Çoğu zaman arkadaş oldular bizimle, çoğu zaman arkadaştan da öteydi ama amaçlarında tek bir hedef vardı geleceğe daha iyi hazırlamak. Mustafa Kemal Atatürk Başöğretmen seçildikten sonra bugün yani 24 Kasımı öğretmenler günü olarak kabul etmiş ve her sene kutlanmasını istemiştir. Mustafa Kemal Öğretmenlerin vazifesini şu sözlerle ifade etmiştir: "Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister." Öğretmenlik bir ulusun temel taşıdır. Bir milletin ulus olabilmesi ve dünya çapında kendinden söz ettirmesi iyi bir eğitime ve iyi yetişmiş nesile bağlıdır. Bütün bunların oluşmasını sağlayacak öğretmenlerdir. Milletleri yükseltmek, üretken yapmak, kültür seviyesini yükselmek eğitime önem verilmesiyle başarıya ulaşır.


  Bilgilerini en iyi şekilde öğrencilere aktararak öğrencileri hayata hazırlamaya çalışan öğretmenlerimizi sadece bugün değil her gün hatırlayarak onların bize kazandırdıklarını, bize kattıklarını unutmadığımızı hatırlatarak sevindirelim. Emeklerinin karşılığını görmek bütün öğretmenleri mutlu eder.

  Alıntı yapmayın
 3. 3
  Ziyaretçi
  Çok güzel kompozisyon teşekür ederim 4. 4
  Ziyaretçi
  bencede çok güzel bir komposizyon

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok güzelmiş teşekkürler yapanın ellerine sağlık

+ Yorum Gönder
öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon,  öğretmenler günü kompozisyon,  öğretmenler günü ilgili kompozisyon,  ogretmenler gunu kompozisyon,  öğretmenler günü kompozisyonları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi