Prefabrik evlerde yaşamanın normal evlerde yaşamaya göre farklılıkları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Prefabrik evlerde yaşamanın normal evlerde yaşamaya göre farklılıkları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Prefabrik evlerde yaşamanın normal evlerde yaşamaya göre farklılıkları nelerdir

 2. 2
  türk kızı
  Görevli Bayan Üye

  Cevap:
  - Prefabrik yapılar diğer yapılara göre çok daha pratik olup çok daha kısa sürede teslim edilebilir.
  - Prefabrike yapılar diğer yapılara göre daha esnektir ve depreme, zemin kaymalarına dayanıklıdır.
  - Prefabrike yapılar her isteye cevap verebilecek niteliktedir.
  - Prefabrikte odalar, balkonlar, banyolar istenilen yerlere yerleştirilebilir.
  - Prefabrik yapıların ısı ve ses yalıtımı diğer yapılara göre çok daha fazladır.
  - Her türlü alana ve büyüklüğe göre üretilebilmesi.
  - İsteğe göre değişebilen görünüm seçeneklerinin olması.
  - İstenmeyen ya da değiştirilmesi gereken bölümlerin çıkarılabilmesi veya değiştirilebilmesi.
  - Çevreyi kirletmeden ve etrafa rahatsızlık vermeden oluşturulması.
  - Temel gerektirmeden, tek katlı yapılar için zemine atılan grobeton üzerine kurulumu ve çok katlı yapılar için zemine atılan rayde temel üzerine kurulum imkanı.
  - Prefabrike yapının isteğe göre çatı kaplama malzemesinin ve duvar kaplama malzemesinin ham madde özelliğinden rengine kadar, birbirinden zengin olanakların tanınması imkanı.
  - Prefabrikte; trapez saç, single ve kiremit çeşitlerinin kullanılabilmesi.

  Prefabrik evlerin en önemli özelliklerinden biri betonarme evlerden daha ucuz ve daha makul fiyatlara maledilip müşteriye satılmasıdır. Türkiye’de son 10 yıda özellikle Marmara depreminden sonra rağbet görmeye başlayan prefabrik evler konut sektöründeki rekabetinde artmasıyla fiyatları daha da cazip hale getirmeye başladı. Ancak bu kaliteden ödün verilmesine sebep olduğu gibi hazır prefabrik evlerin fiyatlarınıda aşağıya çekmeye başlamıştır. Beton panel ile üretimi yapılan ve çelik konstrüksiyona sahip olmayan 100 metrekarelik bir prefabrik evin maliyeti metrekarede 200 YTL gibi bir rakamdan başlamaktadır. Bu fiyat talep doğrultusunda üretici firmaya göre yukarı doğru çıkabilmektedir. Hızlı montajı, ekonomik ve şık görüntüleriyle prefabrik evler ses ve ısı yalıtımlarında diğer binalara göre avantajlıdırlar. Prefabrik evler kurulacağı bölgenin iklim ve deprem gibi çevre faktörlerine göre değişiklik göserebilmektedir. Diğer betonarme yapılarda uygulanan dekorasyon tekniklerinin tamamı prefabrik yapılardada kullanılmaktadır. Beton panelli, çelik konstrüksiyona sahip olmayan prefabrik evlerin ömrü kullanılan malzeme ve yapılış tekniğine bağlı olarak 30 ile 50 yıl arasında değişebilmektedir. Bu prefabrik ev fiyatlarınıda beraberinde ucuza getirmektedir
 3. 3
  sasalamba
  Yeni Üye
  Merhaba, güzel bilgiler vermişsiniz eksiklik olmasın
  Bilgiler güzel ancak Prefabrik evleri nereden alacagız sorusu kafamı karıştırdı. Bunun için biraz piyasa arastırması yaptım. 4. 4
  prefabrik ev
  Yeni Üye
  prefabrik ev alırken alıcagın firmaya çok dikkat etmelisin almıs oldugun firma seni yarı yolda bırakabilir yada ilerde aldığın eve çok pişman olabilirsin.Bunun dışında prefabrik ev hakkında detaylı bilgileri prefabrik ev web sitesinden öğrenebilir resimlerine bakabilirsin.

 5. 5
  sasalamba
  Yeni Üye
  gecende ayhan usta diyorlardı .dolandırmıs vb. bende referanslara bakın dedim. Dülger prefabrik linkini koymustum
  isterseniz googledan aratın. yoneticiler reklam sanıyorlar...

 6. 6
  prefabrik
  Yeni Üye
  prefabrik evler ile ilgili çok güzel ürünler var arkadaşlar ilgilenenlar varsa kesinlikle incelemeli. Prefabrik ev kataloğuna bence bakmalısın depreme dayanıklı ayrıca betonarme binalardan daha sağlam. Prefabrik konut kataloğu burdan inceleyebilirsiniz arkadaşlar.

 7. 7
  yolcu365
  Emekli
  teşekkürler ilham oldu .

 8. 8
  ahmttek
  Yeni Üye
  Prefabrik evlerde yaşamanın bir çok avantajı var eskiden izolasyon sorun oluyordu yada gıcırdamalar sorun oluyordu ama günümüzde okadar teknoloji ilerlediki artık hiç bir sıkıntısı kalmadı prefabrik evlerin.Örnek olması açısından prefabrik sitesinden örneklerini inceleyebilirsin.

 9. 9
  Ziyaretçi
  Günümüz çağında yapılan araştırmalar sonucunda prefabrik ev yapılarına ilgi artmaktadır.Ülkemizde prefabrik ev konutları Emin Prefabrik güvencesi altında en çok tercih edilen firma olmuştur.Hızlı kurulumu , kısa sürede teslimat güvencesi , kaliteli malzeme ve profesyonel çalışma ekibiyle sektörde öncülük etmektedir. Bulunduğumuz bölge itibari ile betonarme yapılardan daha çok depreme karşı dayanıklı olan bu yapılar kişiye özel tasarımı , tek katlı veya çift katlı olmaz üzere istediğiniz metrekarede hizmetinize sunulmaktadır. Sizlerde prefabrik yapı hakkında merak ettiğiniz yada örnek dairelerimize bakmak için www.eminprefabrik.com adresini ziyaret ederek yapımı tamamlanan evlerimize göz gezdirebilir, uzman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

+ Yorum Gönder
prefabrik ev yorumları,  prefabrik ev forum,  prefabrik evler kullanışlı mı,  prefabrik ev yorum,  prefabrik ev kullanışlımı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi