0-12 ay bebek kıyafetlerinin özellikleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden 0-12 ay bebek kıyafetlerinin özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  0-12 ay bebek kıyafetlerinin özellikleri
  Soru: 0-12 ay bebek giysilerinin kumaş özellikleri bebekler için hangi kıyafetlerin sağlıklı olup olmadığı hakkında bilgi verirmisiniz acaba..?? şimdiden teşekkürler ? 2. 2
  siyah_in_ci
  Usta Üye

  Cevap: Bebek Giyimi

  Bebekler ilk aylarda çok çabuk büyüdüklerinden, küçük kıyafetlerini çok fazla kullanamayacaktır. Ayrıca bebeğin kıyafetleri çok sık değiştirilmesi gerekeceğinden kolay çıkarılabilen ve yıkaması zahmetsiz olan giyecekler alınmalıdır. Giydirme işlemini değişme masası ya da yatak üstü gibi uygun yükseklikte olan, düz bir zeminde yapmak gerekir.


  Çıplak olmaktan duyduğu büyük bir mutlulukla ellerini, kollarını ve bacaklarını sürekli hareket halinde tutan bebeğin giydirilmesi biraz külfetli gelebilir. Küçücük vücuda, küçücük elbiseleri giydirmek ya da çıkarmak sizi çileden çıkarabilir. Rahat giydirilmesi açısından, bebeğin etrafında oyuncaklarının bulunması bebeği biraz olsun oyalayabilir.


  Giysi Alırken

  Çıtçıtların kolay açılır kapanır olması, kol ve bacak ağızlarının esnek olması gerekmektedir. Makinede kolayca yıkanabilen pamuklu kumaşlardan yapılmış giysiler tercih edilmelidir. Yakası geniş olan ve boyundan da geçerken bebeği zorlamayacak giysiler alınmalıdır. Hava sıcaklığını da düşünerek ince ya da kalın giyeceklerin seçimini iyi yapmak ve elektriklenmeyecek giysiler almak gerekir. Bebeğin düğmeleri yutabileceği düşünülmeli ve üzerinde düğme olan giyecekler tercih edilmemelidir. Bebeğin gelişimini engellememesi açısından, tulum gibi ayaklı olan giyeceklerin ve ayakkabıların boyları tam olmalıdır.
  Bebek oturabilecek büyüklüğe geldiğinde ve hareketlenmeye başladığında, kıyafetlerin sağlam, rahat, kolay yıkanabilen, teri kolayca emen pamuklu giysiler tercih edilmelidir. Ayağa kalkma çabalarının yüksek olduğu bebeklere ise altı kaymayan yumuşak ayakkabı ya da çoraplar alınmalıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi