Yanlışı gören ve elini uzatmayan yanlış yapan kadar suçludur ile ilgili kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yanlışı gören ve elini uzatmayan yanlış yapan kadar suçludur ile ilgili kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Aykal
  Bayan Üye

  Cevap: Yanlışı gören ve elini uzatmayan yanlış yapan kadar suçludur ile kompozisyon

  Yanlış yapmak hayatımızda kaçınılmaz olaylardandır ancak yalnış yapmadan önce o işi birkaç defa düşünüp öylece yapmalıyız. kişi bazen yanlış yaptığını bildiği halde o işi yapmaya devam etmekte ve neticesinde en sonunda kendisi veya bir başkaları o işten zarar görürler.

  Çevremizde yalnış yapanları çoğumuz görmekte ve malesef göz yummakta ve aldırış etmemekteyiz. böylelikle hayatımızda yalnışlar artıyor ve hayatımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

  Fakat bu yapılanlar bu olanlar böyle olmamalıdır. herhangi birinin yanlış yaptığını gördüğümüz halde müdahale etmeliyiz eğer müdahale ve yol göstermezsek o işi en az yapan kişi kadar suçlu olmuş oluruz.

  Yanlışları düzeltmek ve yalnış yapanları uyarmak biz insanların üzerine düşen sorumluluklardan en önde gelen hareketlerdendir.

  Yalnış yapılmaya örnek verecek olursak; arkadaşlar içerisinde el ,kol hareketleri yapanları uyarmalıyız kötü davranışlarda bulunanları daima kendilerini dikkate çağırmalıyız, kötü el şakalarından doğacak sonuçları hepimiz tahmin edebiliyoruz. herzaman uyarmalı ve bu kötü şakalarında uyarmadığımız taktirde birgün bizimde başımıza geleceğini unutmamalıyız.

  Yalnışın iyisi olmaz yalnış heryerde ve her zaman yanlıştır. Bizler toplum içerisinde yalnışlara karşı sessiz kalmamalı ve daima uyaran bir topluluk olmalıyız.


 3. 3
  Ziyaretçi
  kompozisyonu çok çok çok beğendim ödev olarak aldım kimse duymasın teşekkür ederim ama bir ara daha güzellerini yazınız 4. 4
  Ziyaretçi
  süpeerr bir kompozisyon sağolun

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 23 kişi