Bedensel engellilerde tiyatro oyunları

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bedensel engellilerde tiyatro oyunları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: Bedensel engellilerde tiyatro oyunları


  Bedensel Engelliler Tiyatrosu


  Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu oyuncuları sergiledikleri oyunlarla hem izleyenleri hayran bırakıyor hem de toplum ve kendileri gibi engelli bireyler adına harika bir başarıya imza atıyorlar.

  Kuruluşun resmi sayfasında kendileri hakkında hazırladıkları tanıtım amaçlarını ve hedeflerini açıkça ortaya koyuyor.

  Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu; tamamı bedensel engelli arkadaşlarımızdan oluşan bir tiyatro topluluğudur.

  Bedensel engelli arkadaşlarımızın yaşadıkları sıkıntıları,mutlulukları,ikilemleri skeç halinde sergiledikleri özgür bir platformdur.
  Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu olarak amacımız engellerinden dolayı hayata küsmüş bedensel engelli arkadaşlarımızı sosyal hayata kazandırmak;azmin önünde hiçbir engelin duramayacağını göstermektir.

  Tiyatromuzu izlemeye gelenler ise oyun bitiminde hayatlarında fark edemedikleri çoğu şeyi empati yoluyla fark etmiş olacaklar. Amacımız her ne kadar kendi ayakları gibi olmasa da yardımcı malzeme olan tekerlekli ,akülü sandalye gibi önemli ihtiyaçlarını tamamlamak olan bu etkinliğin diğer bir amacı da oyuncuların kendine olan güvenlerinin gelişmesi ve yaşadığımız toplumda biz de varız kavramını iyice pekiştirmeleridir.

  Bedensel engelli arkadaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan alınteriyle kendi ihtiyaçlarını karşılaması, aynı zamanda bu hareketiyle hayatından hiçbir beklentisi kalmamış diğer bedensel engelli arkadaşlarımız için de bir emsal,bir umut ışığı olmaktadır.

  Yaşadığımız bu yoğun, yorucu hayatta sadece bir saat kendinizi dinlemek,ve mükellef bir hayat dersine tanık olmak isterseniz 08502071060 numarasından bilgi alabilirsiniz…

  UNUTMAYALIM Kİ HER CANLI BİR ENGELLİ ADAYIDIR.ENGELLİYE,SANATA VE SANATÇIYA KARŞI DUYARLI DAVRANIŞINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.

  BEDENSEL ENGELLİLER SANAT TİYATROSU .+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi