Hacet namazi dua basliklarini ögrenmek istiyorum

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hacet namazi dua basliklarini ögrenmek istiyorum ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hacet namazi dua basliklarini ögrenmek istiyorum

 2. 2
  Gülehasret
  Süper Moderatör

  Cevap:
  Hacet Namazı


  Abdest alır, iki rek'at namaz kılar, sonra şöyle dua eder: Allahım, Senden istiyor ve rahmet peygamberi elçin Hz. Muhammed (sav)'i vesile edinerek Sana yöneliyorum. Yâ Muhammed (sav), şu hacetimin yerine getirilmesi için Seni vesile ederek Rabbime yöneliyorum. Allahım, Onu hakkımda şefaatçi eyle

  .

  Bir başka rivayette ise, iki rek'at namaz kılar, Allah'ı sena eder, Peygamber Efendimiz (sav)'e salât-ü selâm getirir ve şöyle dua eder: Halîm ve Kerîm Allah'tan başka ilâh yoktur. Arş-ı Azîm'in Rabbi Allah'ı teşbih ederim.


  Hamd, Âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. Senden, rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, her türlü günahtan da selâmet te olmayı istiyorum. Bende bağışlamadığın hiçbir günah, gidermediğin hiçbir keder, Senin rızana matuf olupta gidermediğin hiçbir ihtiyaç bırakma, Yâ Erhamer Râhimîn.


  Allahım, Sen kulların arasında ihtilaf edegeldikleri şeylerde hüküm verirsin.


  Yüce ve azîm olan Allah'tan başka ilâh yoktur.


  Halîm ve Kerîm olan Allah'tan başka ilâh yoktur.


  Yedi semânın ve Arş-ı Azîm'in Rabbi'ni teşbih ederim.


  Hamd, Alemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.


  Allahım, (ey) kederleri gideren, tasaları kaldıran,Sana dua ettiklerinde çaresizlerin duasına icabet eden, ey dünya ve ahiretin Rahman ve Rahîmi, şu ihtiyacımın giderilmesi ve tamamlanması hususunda beni başkalarının merhametinden müstağni kılacak bir şekilde bana merhamet et.


  Bir başka rivayette ikişer ikişer oniki rek'at namaz kılar, son oturuşta Tahiyyat ve Salavattan sonra "Allahu ekber" diyerek secdeye kapanır, secdede iken yedi defa Fatiha, yedi defa Ayetü'l-Kürsî, yedi defa İhlâs sûresi ve on defa "Lâ ilahe illâllahu vahdehû lâ şerike leh, lehü'l mülkü ve lehü'l hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadîr" der.


  Daha sonra şöyle dua eder: Allahım, yüce arşının mekâid-i izzi, Kitabının sonsuz rahmeti, İsm-i Azamın, yüce şanın ve tam kelimelerin hürmetine
  Senden istiyorum.


  Sonra ihtiyacı için dua eder ve başını kaldırarak önce sağına, sonra soluna selâm verir.  Dua Mecmuası
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi