Şafii mezhebinde okunan kunut duasının türkçe anlamı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Şafii mezhebinde okunan kunut duasının türkçe anlamı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Şafii mezhebinde okunan kunut duasının türkçe anlamı

 2. 2
  crayziso
  Usta Üye

  Cevap: Birinci Kunut Duası

  Okunuşu

  “Allâhümme innâ neste’înüke ve nestağfiruke ve nestehdîk. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyke ve netevekkelü aleyk. Ve nüsnî aleyke’l-hayra küllehû neşküruke ve lâ nekfürük. Ve nahle’u ve netrukü men yefcürük.”
  Anlamı

  (Allah’ım biz senden yardım isteriz, günahlarımızı örtmeni, doğru yola iletmeni dileriz. Allah’ım! Sana iman ederiz, tevbe edip Sana döneriz, işlerimizde sana dayanır ve sana güveniriz. Seni överiz, bütün hayırlar Sendedir, verdiğin bunca nimetlerden dolayı Sana şükrederiz ve nankörlük etmeyiz. Sana karşı nankörlük eden günahkârı bir yana iter ve ondan ayrılır. (Onunla ilgimizi keseriz.)


  İkinci kunut Duası

  Okunuşu

  “Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nusallî ve nescüdü ve ileyke nes’â ve nahfî dü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbek. İnne azâbeke bi’lküffâri mülhık.”
  Anlamı

  (Allah’ım! Biz ancak Sana ibâdet ve kulluk ederiz. Ancak Senin için namaz kılıp niyaz ederiz, yalnız Sana secde eder, yalnız sana koşarız. İbadetlerini sevinçle yaparız, rahmetinin çok olmasını ve devamını dileriz, azâbından korkarız. Şüphe yok ki, azâbın kâfirlere ulaşır.)+ Yorum Gönder
şafii kunut duası ve anlamı,  şafiler için kunutun anlamı,  şafiilere göre kunut duası ve anlamı,  kunut duasi safi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi