İPhone numu nasıl restore backup yapmam gerekiyor

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İPhone numu nasıl restore backup yapmam gerekiyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İPhone numu nasıl restore backup yapmam gerekiyor
  Soru: merhabalar

  iPhone numu restore backup yapmam gerekiyor
  fakat bu işlemi yaparken benden şifre istiyor
  iphone mi arkadaşımdan 2. el almıştım
  bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyom
  teşekkürler
  ? 2. 2
  Hakan Demir
  Özel Üye

  Cevap: Açıklamalı iPhone numu nasıl restore backup yapmam gerekiyor

  1) iPhone’umuzu, her hangi bir iTunes’la hiç senkronize etmeden de yedek almak mümkündür. Bunun için de öncelikle cihazımızı her zaman yaptığımız gibi USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz ve iTunes’u açıyoruz.
  iphone_backup_01
  Ardından da yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi, sol menüdeki cihazımızın üstüne faremizle sağ-klik yaparak “Back Up” seçeneğine tıklıyoruz. iTunes da her senkronizasyon işlemi öncesi otomatik yaptığı yedekleme işlemini, bu sefer hiç senkronizasyon yapmaya gerek kalmadan direk yapıyor.
  Ardından da iPhone’umuzdaki tüm uygulamaları iTunes’a aktarıyoruz. Bunun için de yine aynı menüdeki “Transfer Purchases” seçeneğine tıklıyoruz.

  2) iPhone’un yedeğini bilgisayarımıza aldık, fakat aynı anda hem iPhone’umuz hem de bilgisayarımızdaki bilgiler aynı anda kaybolursa, elimizde hiç bir yedek kalmayacaktır. Ayrıca iTunes, her bir cihaz için ayrı ayrı yedek dosyaları oluşturmaktadır, fakat her bir cihazın yedeğini bir önceki yedek dosyalarının üzerine yazmaktadır. Yani her gün yedek alıyorsanız, sadece en son aldığınız yedek dosyasına ulaşabilirsiniz. (iTunes bir tek, update veya restore işleminden sonra alınan yedekler için tarih atarak ayrı bir dosya oluşturur.)
  iphone_backup_02“Edit -> Preferences -> Devices”
  Bu yüzden rehber gibi kritik verileriniz için iTunes’ta yedek aldıktan sonra, yedeklerin bulunduğu klasörü ayrıca bir diske yedekleyin. (Örneğin USB flash disk’e ya da başka bir bilgisayara)
  iTunes, her bir iPhone cihazı için oluşturduğu yedekleri de aşağıdaki klasörlerde saklamaktadır:

  Mac OS X: ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/
  Windows XP: \Documents and Settings\(username)\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup\
  Windows Vista ve Windows 7: \Users\(username)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\
  Rehberiniz sağlam iken aldığınız yedek (Backup) klasörünü başka bir yerde saklarsanız, daha sonra rehberiniz uçtuğunda iTunes’taki güncel yedek dosyası işe yaramaz bile olsa, kara günler için sakladığınız yedek klasörünüz çok işinize yarayacaktır :)
  Not: Cihazınızdaki uygulamalar yukarıdaki yöntemle yedeklenmez fakat iTunes iPuçları – II başlıklı yazımızda bahsettiğimiz gibi “Transfer Purchases” yöntemini kullanarak bilgisayarınıza transfer edebilirsiniz.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi