Bayanlarda erkektipi saç dökülmesi tedavisine

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bayanlarda erkektipi saç dökülmesi tedavisine ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Bayanlarda erkektipi saç dökülmesi tedavisine
  Soru: yaklaşık birsenedir saçdökülmesi sorunum var kellik sözkonusu ön taraflardan baya saçlarım azaldı pisikolojim çok bozuldusaçlarım çok seyrekleşti bazı saç tellerim kedi tüyü gibi çok inceldi uludağ üniversitesi dermotoloji bölümüne gittim araştırmalar yaptılar biyopsi yaptılar erkek tipi saç dökülmesi olduğunu söylediler ve şuan çok kötüyüm birdaha çıkmıyormuş yardımcı olursanız sevinirim ? 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  Cevap: http://www.forumalev.net/guzellik-mo...dokulmesi.html

  Aşşağıdaki bilgileri okumanızda fayda var , acil şifalar diliyorum

  Erkek tipi saç dökülmesini doğru olarak teşhis edebilmek için, saç kaybının şekli ve saçların görünümünün yakından incelenmesinin yanısıra diğer aile bireylerinde meydana gelmiş saç dökülmesiyle ilgili sorular sorulması ve kişinin tıbbi geçmişinin incelenmesi gerekir. Deneyimli bir dermatolog, saç köklerinin minyatürleşme derecesini anlayabilmek için, kafa derisini, tercihen densitometer (yoğunlukölçer) adı verilen bir araçla, büyüterek incelemelidir. Bu derecelendirme, doğru tedavinin belirlenebilmesi açısından çok önemlidir.

  Reklamları yapılan bazı klinikler, doğru teşhis için pahalı saç analizi ya da kafa derisi biyopsisi yaptırmanızı önerebilir. Saç analizi yaptırmanın tek gerçek nedeni, saç dökülmesinin nedeninin zehirlenme olupğ olmadığını anlamaktır. Saç analizi, arsenik ya da kurşun gibi zehirleyici maddelerin belirlenmesine yardımcı olabilir ancak ne var ki, zehirlenmeden kaynaklanan saç dökülmesi zaten erkek tipi saç dökülmesi şeklinde göstermez kendisini. Saç analizi ya da kafa derisi biyopsisi yaptırmanızı isteyen kliniklerden uzak durmalı ve sizi doğru düzgün muayene edip, saç dökülmenizi tedavi edebilecek bir dermatoloğa başvurmalısınız.

  Norwood Ölçeği - Saç Kaybınızın Derecesini Öğrenin

  Saç dökülmesiyle mücadele ederken, saç kaybınızın ne aşamada olduğunu bilmeniz önemlidir. Telefon veya internet üzerinden doktorlarla, uzmanlarla görüşerek fikir almaya çalışırken bu bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca yanlış teşhis kurbanı olmamak için de kendi durumunuzu bilmeniz ayrıca önem taşır.

  Saç dökülmeniz, Norwood Ölçeği''ne göre ne kadar ileri bir aşamadaysa kaybettiğiniz saçlarınıza yeniden kavuşmak da o kadar zor olacaktır. Norwood 5 ve daha ileri aşamalarda Minoxidil gibi topikal merhemlerden ya da Propecia gibi ağızdan alınan ilaçlardan tatmin edici sonuçlar almak çok daha zor olabilir. Saç dökülmesi bu aşamaya gelmiş kişiler eğer eski saçlı görünümüne yeniden kavuşmak istiyorlarsa büyük olasılıkla, cerrahi saç nakil tekniklerine başvurmaları gerekecektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi