Bilgisiz insan davula benzer,sesi çıkar ama içi boştur konulu komposizyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bilgisiz insan davula benzer,sesi çıkar ama içi boştur konulu komposizyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Bilgisiz insan davula benzer,sesi çıkar ama içi boştur konulu komposizyon

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Bilgisiz insan davula benzer,sesi çıkar ama içi boştur

  Bilgisiz insan cahil insandır. Bildiklerini doğru zanneder ve insanlara hükmetmeye çalışır. Bunu kimi zaman kendisini insanlar arasında böbürlenmeyle yada düşüncelerini delillere dayanmayan boş sözlerle ikna etmeye çalışarak belli eder. Bilgisiz insan hertürlü cahilliği yaparak hem kendisine hem diğer insanlara zarar verir.İnsanoğlu herçağda bilgisiz ,cahil insanların elinden ve dilinden herzaman yara almıştır. Bilgisizlik insanı kötülüğe oda suça teşvik eder. Cahillerin çok olduğu devirlerde insanlar çok suçlar işlemiş ve çok acılar yaşanmıştır. Bilginin ve bilimin az olduğu devirlerde insanlar cahillerden çok çekmişlerdir.

  İnsan ancak bilgi ile var olur. Çevresini tanır ve olup bitenlerden haberdar olur. Ancak yaratanını bilgi ile bulur. yaşamındaki ihtiyacı olan teknik bilgi,gündelik bilgi,sosyal alandaki her konuda ihtiyacı olan bilgiyi bilmek zorundadır. İnsan ancak bilgi sahibi olursa çevresiyle iletişim kurar ve yaşamın gayesini anlar.

  ÖMER DERİN 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel bir anlam 4. 4
  Ziyaretçi
  annem bana hepsini yazdıracak mış 3 /c leyla kahraman sevim ertenü okulu

 5. 5
  Ziyaretçi
  yaa bunun kısası yok mu ?

+ Yorum Gönder
bilgisiz insan davula benzer sesi çok çıkar ama içi boştur
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi