Mimoza işi nasıl yapılır tam teknik olarak göstere bilirmisiniz

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Mimoza işi nasıl yapılır tam teknik olarak göstere bilirmisiniz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Mimoza işi nasıl yapılır tam teknik olarak göstere bilirmisiniz

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Mimoza Peçetelik Yapımı

  Hepimiz sofralamızda küçük şıklıklar yapıp misafirlerimizden güzel sözler duymayı çok severiz değil mi? O halde var mısınız mimoza peçetelikler yapıp sofralarımıza baharı getirmeyi?

  Malzemeler:
  1büyük yeşil çiçek teli
  1paket sarı veya pembe iri kum boncuk
  24tane yeşil yaprak
  12tane peçetelik halkası
  1top yeşil veya pembe kurdele
  Makas
  Yapılışı:
  Boncuklarımızı tele geçiriyoruz. Bir seferde tüm paketi geçirmek canını sıkabilir ve bu zaten işimizi zorlaştırır. Paketin yarısını dizelim ilk etapta. Telin yaklaşık 15cmni bo bırakıp bir tane kum boncuk alıp teli çevirerek boncuğun sıkışmasını sağlayın. Yarım cm ara verip bir boncuk daha sıkıştırın.Bu şekilde toplam 11boncuk sıkıştırın. Sıkıştırdığımız boncukları ikiye katlayıp ortalayılım. Ortadakini tutarak aşağıya doğru teli çevire çevire sıkıştıralım. İlk başta bıraktığımız uzunluk kadar telin öteki ucunuda keselim. Bu şekilde toplam 36 tane dal yapalım. Dallarımızın 12tanesine birer yaprak takalım. Kalan 24taneyi iki dal birleştirip yaprak takalım. Elimize iki dallı ve bir dallı yapraklanmış dal alıp ortadan birleştirelim. Boşta kalan tellerle peçete halkasına çiçeğimizi monte edelim.
  Kurdelemizi 75cm olarak 12parçaya ayıralım. Her bil halka için kurdeleden 18cm kadarını boşta bırakıp aşağıdaki gibi saralım. Önce düğün sonra fiyonk atalım..
  İstersiniz sevdiklerinize şık paketler içinde götürebilirsiniz Emin olun çok hoşlarına gidecek!+ Yorum Gönder
peçetelik yapımı,  mimoza nakış tekniği
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi