Hemşireler olmasaydı ne zorluklar yaşardık

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hemşireler olmasaydı ne zorluklar yaşardık ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Hemşireler sağlık hizmetlerinde çalışan yardımcı elemanlardır.Doktorların verdikleri tedavileri hastalara uygulayarak,onların bir an önce iyileşmelerini sağlarlar.Bazı durumlarda doktorlar bile olmadan hayat kurtarırlar.
  -Hemşirelik olmasaydı tansiyon ölçme gibi işleri doktorlar yapacak,bu da vakit kaybı yaratcağı için hastanelerde daha az hasta bakılacak ve yığılmalar olacaktı.
  -Hemşirelik olmasa acil servislerde doktorların verdikleri tedavi şeklini örneğin serum takma,yada iğne yapma gibi işlemleri de yine doktorlar yapacak ve ölüm riski olan hastaların kurtulma şansları daha da azalacaktı.Çünkü aynı anda başka işlere bakamayacaklardı.
  -Hemşirelik olmasa yoğun bakım gibi ünitelerdeki hastaların takibi yapılamayacak ve yine ölüm olaylarında artışlar meydana gelecekti.
  -Hemşirelik olmasa yeni doğan bebeklerin aşı takipleri ve aşılarının zamanında yapılamaması nedeniyle bebek ölümlerindeki oran % 70 artacaktı.
  -Hemşirelik olmasa ameliyat esnasında doktorlara yardım edecek personel olmayacak ve başarılı ameliyat sayısı neredeyse sıfıra düşecektir.Ameliyat bir ekip işidir.
  -Doktorluk mesleğinin zor ve her yıl yetişen doktor sayısının azlığı nedeniyle sağlık hizmetleri yetersiz ve kalitesiz bir hal alacaktı.
  Yazan: Forumalev.net 3. 3
  Ziyaretçi
  Mesela örnek olarak bir bayan hastaya bakmak için öncülük ederler buda güzel bir şey
  hemşirelerin tabiki olan faydaları yok denemez.
  herkesin bir işinde dokunduğu güzel faydaları vardır.+ Yorum Gönder
hemşireler olmasaydı hangi zorlukları yaşardık,  hemşire olmasaydı hangi zorlukları yaşardık
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi