Gelecekte önemli Olan Mesleklerin Listesi Ve özellikleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Gelecekte önemli Olan Mesleklerin Listesi Ve özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Gelecekte önemli Olan Mesleklerin Listesi Ve özellikleri

  Gazetelerde iş ilanlarını takip etmek yerine gelecekte söz sahibi olacak beş mesleği göz ardı etmemek gerekiyor.

  Bunlardan ilki satış temsilcisi. Dün olduğu gibi bugününde önemli kariyer fırsatlarından olan satış temsilciliği yarında cazibesini kaybetmeyecek. Hızlanan ekonomi yeni ihtiyaçlar yaratırken bununla birlikte yeni profesyonellikler de beraberinde oluşturuyor. 2010 yılında yapılan ‘Manpower’ araştırmasında satış temsilciliğinin iş dünyasının ikinci en zor işi olarak belirlendi. İletişim ya da pazarlama üzerine eğitim almış kişilerin rahatlıkla yapabileceği bu meslek gelecekte de var olmaya ve önem taşımaya devam edecek.

  İkini kariyer planı ise mobil teknolojileri uygulama ve geliştirme. Son dönemde teknolojik gelişmeler ve mobil dünyanın büyümesi ile bu mesleğe de ilgi arttı. 2011 yılında IHS iSuppli araştırmasına göre mobil uygulamalar 12 aylık dönemde yüzde 81.5 kazandırdı. Online çalışma verilerine bakıldığında ise 2011’de teknolojik alanda çalışma alanı yüzde 11 büyüdü. Bu alanda çalışmak isteyenlerin bilgisayara uygulamaları ve teknolojileri eğitimi alması, programcılık yazılık ve bilişim teknolojileri eğitimleri bu meslek için gerekli eğitimler arasında.

  Proje müdürü ise listede üçüncü sırada yer alıyor. Ekonomi kendini yeniden oluştururken bu yeniden dirilme ile hızla gelişen meslekler arasında proje müdürlüğü de yer aldı. Firmaların yeniden harekete geçmesi deniz aşırı ülkelerde yeni binaların yapılması yeni hizmetlerin oluşması ile bu projeleri yürütecek profesyonellere duyulan ihtiyaç da arttı. Aspen Search Advisors kurucusu Andrew Gadomski geçtiğimiz yıl en hızlı gelişen iş kolunun proje müdürlüğü olduğunu söylerken bunu sadece bir iş olmadığı bütün üsrecin kontrolünün yapıldığını kaydetti. Bu mesleği yapabilmek için ise yöneticilik ve işletme üzerine eğitim veren okullarında eğitim görmek gerekli.

  İnşaat gelecekte de cazibesini kaybetmeyecek bir diğer meslek grubu. Dünya ekonomisi büyüdükçe ve nüfus arttıkça bu mesleğin yıldızı parlamaya devam edecek. 2011’de yapılan araştrımalarda inşaat yüzde 15 büyürken sadece ABD'de 596 bin adet konut yapıldı.

  Gelecek için önemli bir diğer meslek ise hazırlık okullarında öğretmenlik. Artan nüfus eğitim konusunda da arkası kesilmez bir kaynak sağlıyor. Sadece ABD’de 2088 ve 2018 yılları arasında 597 bin hazırlık öğretmenine ihtiyaç duyulacak.
+ Yorum Gönder
gelecekte önemli olan meslekler,  önemli olan meslekler,  gelecekte önemli olacak meslekler,  Gelecekte onemli hale gelecek meslekler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi