Başka dünyalara yolculukla ilgili masal

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Başka dünyalara yolculukla ilgili masal ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Başka dünyalara yolculukla ilgili masal

 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap:
  Marsla Ilgili Hikaye özeti

  Kızıl Mars yüzeyine dikilmiş anlı şanlı Türk Bayrağının 1 metre yanından ana üs ile irtibat kuran Veysel çok heyecanlıydı. Ankara Keçiören`de kurulmuş büyük Uzay Yönetim Merkezindeki herkes ve elbette ki tüm Türkiye büyük gurur duyuyordu bu olay için. Belki 2OOO`li yılların başında kimse hayal edemezdi, Türklerin Mars`a gideceğini. Fakat 2032 yılında çıkan 3. Dünya Savaşı tüm dünyadaki dengeleri bir anda değiştirmişti. Süper güç olarak görülen devletler yıkılmış ve büyük gayret ile mücadele eden Türkiye savaşı başarı ile tamamlamıştı. Daha sonra uzay teknolojisine önem veren Türkiye, 2051 yılına gelindiğinde Mars gezegenine giden ilk ülke oluyordu.

  16 Kasım 2051 tarihinden 4 gün sonra Türkiye Cumhuriyeti başbakanı açıklama yaptı. Söylediği şey aynen şuydu:

  "Mars`a gittik. Ama bu bizim için yeterli değil. Türk Milleti çok daha büyük başarılar hak ediyor. Gerçek hedefimiz güneş sisteminin dışındaki galaksilere ulaşmaktır. Bundan sonraki çalışmalarımızı bu doğrultuda yapacağız."

  Türkiye Cumhuriyeti o tarihten sonra ilelebet dünyanın tek hakimi olarak hüküm sürdü.
+ Yorum Gönder
başka dünyalara yolculuk ile ilgili masallar,  başka dünyalara yolculuk konulu masal,  başka dünyalara yolculuk ile ilgili şiir,  başka dünyalara yolculukla ilgili şiirler,  başka dünyalara yolculukla ilgili masallar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 11 kişi