Göz tembelliği tedavisi var mı?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Göz tembelliği tedavisi var mı? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Göz tembelliği tedavisi var mı?
  Soru: beni öğrenmek istedeğim göz tembelliğinde nörovizyon sistemini kullanan varmı?varsa ne sonuç aldıkları bu tedavi mucizemi yoksa kandırmacamı çünkü herkes farklı farklı yrum yapıyo cevabınız için şimdiden teşekürler. ? 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: Her Yaşta Göz Tembelliği Tedavisi!
  Amerikan FDA onaylı "NeurovisionTM" ( Nörovizyon ) ile 9 - 55 yaş arasi göz tembelliği ameliyatsiz, ağrisiz, ilaçsiz ve risksiz tedavi edilebiliyor.


  Göz Tembelliği Nedir?
  Tıpta ambliyopi olarak adlandırılan göz tembelliği, her iki gözde birden veya gözlerden birindeki görme keskinliğinde %20 ya da daha fazla azalma olmasıdır. Göz tembelliğinin doğuştan olma ihtimali yüksektir. Tembellik, doğuştan görülebilen göz hastalıklarına ve travmaya bağlı olarak ya da genetik sebeplerle gelişebilir. Ailesinde göz tembelliği ve/veya şaşılık görülen kişilerin erken yaşta göz muayenesi olmasında fayda vardır. Göz tembelliğinin oluşumunun en önemli etkeni şaşılıktır. Göz tembelliği olan kişiler ince detaylar gerektiren işleri yapmakta zorlanır. Bu durum bazen gözden kaçırılabilmektedir. Göz tembelliği tanısı için göz doktorunun muayenesi şarttır. Muayene sonucunda gözünüze en uygun tedavi yöntemi göz doktoru tarafından belirlenir.


  Göz Tembelliğinde NeurovisionTM
  NeurovisionTM(Nörovizyon) göz tembelliğinde etkisi kanıtlanmış FDA onaylı bir tedavi yöntemidir. Tedavi, bilgisayar sistemine yüklenen bir program sayesinde doktor kontrolünde yapılmaktadır. Göz yapısı uygun bulunan 9-55 yaş arasındaki kişilere uygulanan bu tedavi, bilgisayar teknolojisi ile beyine görmeyi yeniden öğretiyor ve bu yöntemle görmede artış sağlanması hedefleniyor.
  Kimlere uygulanıyor?

  • Hastanın tedavi için uygun olup olmadığı ayrıntılı muayene sonucu belirleniyor.
  • 9-55 yaş arası, görme düzeyi %15-20 nin üzerinde olan ve kayma düzeyi 8 prizmanın altında olan hastalar uygun olarak kabul ediliyor.
  • Kişinin tedaviye cevap verebilmesi için retinasının (gözün arka kısmının) sağlam olması gerekmektedir.


  NeurovisionTM Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?

  • Tedaviye uygun olduğu belirlenen hastanın ilk seansı, doktoru tarafından hastanede yapılır.
  • Tedavi yaklaşık 40 seanstan oluşmakta ve her seans yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir.
  • Hastanede göz doktoru tarafından uygulanan ilk seanstan sonra tedavinin geri kalan kısmını kişi, kendisine verilen bilgisayar programı sayesinde, evde veya uygun ortam yaratılabilirse iş yerinde uygulayabilir. NeurovisionTM uygulamasına başlandıktan 1-2 seans sonra hastanın görüş seviyesi sistem tarafından algılanır ve bu bilgilere göre her seanstan sonra sistem hastaya özel ödev oluşturur. Kişi bu ödevleri uygulamaya başlar. Her kontrolden sonra doktor tarafından sisteme girilen görsel keskinlik ve/veya kontrast duyarlılık bilgileri, kişiye özel tedavi sürecinin gelişiminin görülmesini sağlar.
  • Tedavinin başarısı için seansların haftada 3 gün (birer gün ara ile), 40’ar dakika olmak üzere düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Hastanın tedavi gelişimini görebilmek için 5’inci, 10’uncu, 20’inci ve 40’ıncı seanslardan hemen sonra doktor kontrolü gereklidir.
  • Düzenli seanslar ve doktor kontrolleri sayesinde 3 – 4 ay içinde tedaviden sonuç alınabilmektedir.  NeurovisionTMHakkında;

  • 9-55 yaş arasın kişilerde göz tembelliği tedavisi için uygulanan bir yöntemdir.
  • Ameliyatsız ve ilaçsız bir tedavi şeklidir.
  • Hasta için yan etkisi yoktur ve herhangi bir risk içermez.
  • Amerikan FDA (Amerikan İlaç ve Gıda İdaresi) onaylı bir yöntemdir.
  • Uygulama kolaydır ve büyük bir kısmı evde gerçekleştirilir.  Kaynak : http://www.dunyagoz.com/+ Yorum Gönder
göz tembelliği tedavisi varmı,  göz tembelliğinin tedavisi varmı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi