Doğal kaynaklar tükenirmi?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Doğal kaynaklar tükenirmi? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Doğal Kaynaklarımız Hızla Tükeniyor

  (31-Mart) "Milenyum Ekosistem Değerlendirmesi" adlı grubun yaptığı araştırma raporuna göre, insanların yeryüzüne verdiği zarar ve doğada beklenmedik yıkım tehlikesi giderek artıyor.

  Raporda, artan insan nüfusunun ise son 50 yıl içinde, temiz havadan temiz suya kadar yaşamın bağlı olduğu ekolojik sistemin üçte ikisini kirlettiği ifade edildi.

  Sonuçlar Tedirgin Edici
  95 ülkeden 1300'den fazla uzmanın oluşturduğu "Milenyum Ekosistem Değerlendirmesi" grubu, araştırmalarıyla insanlığı tedirgin eden sonuçlara ulaştı.

  Raporda, ekolojik sistemin üçte ikisinin zarar görmüş olması nedeniyle, gelecek nesiller için ekolojik sistemi korumanın artık mümkün olmayacağı ifade ediliyor.

  Dünyanın yaşam destek sistemlerinin değerlendirildiği raporda, memeliler, kuşlar ve hem karada, hem de suda yaşayan türlerin % 10 ile % 30'unun yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğu belirtiliyor.

  Rapordaki Öneriler
  Araştırma, şu ana kadar yapılan en kapsamlı bilimsel çalışmalardan biri. 2500 sayfalık raporda sorunlara süratli çözümler için öneriler de getiriliyor.

  Küresel çevre politikaları için inisiyatif geliştirmeyi hedefleyen değerlendirmede, tüketim alışkanlıklarında değişiklik yapılması, daha iyi eğitim ve teknolojilerin kullanılması, ekosisteme zarar verecek durumların daha sert cezalandırılması halinde gezegene verilen zararın azaltılabileceği belirtiliyor. 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel ödevime yaradı 4. 4
  Ziyaretçi
  saolun ödevime yaradı

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok lazım oldu

 6. 6
  Ziyaretçi
  gerçekten işime yaradı

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok güzel ödevime yaradı

+ Yorum Gönder
doğal kaynaklar tükenirmi,  doğal kaynaklar tükenirmi neden,  doğal kaynaklarımız tükenirmi,  dünyanın doğal kaynakları tükenirmi,  dogal kaynaklar tükenirmi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 14 kişi