Erkek bere modelleri ve yapılışı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Erkek bere modelleri ve yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Erkek bere modeli ve yapılışı

  16 ilmekle başlıyoruz ve 3 düz 2 ters 6 düz saç örgüsü için 2 ters ve 3 düz bu şekilde başınıza ölçerek örün 10 sırada bir saç örgüsü yapıyoruz.Başımızın ölçüsüne geldiğinde 5 şişle(çorap şişleri yada misinalı şişler) ilmek alıyoruz . 10 sıra örüyoruz 10 sıra sonra ilk iki ilmeği birlikte örüyoruz 23 tane normal örüyoruz 24 ve 25. ilmekleri birlikte alıyoruz yine bi 23 ilmek örüyoruz 24 ve 25. ilmeği birlikte alıyoruz bu sırayı sonuna kadar bu şekilde bitiriyoruz ,yine başa geldiğimizde ilk 2 ilmek birlikte alıp örüyoruz bu defa 22 ilmek örüp diğer alt sırada kestiğimiz yere geliyoruz iki ilmeği birlikte ör , 22 ilmek ör bu şekilde devam ediyoruz son 4 ilmek kaldıgında kesip bitiriyoruz ,dikişleri tamamladıkdan sonra saç örgülü bandın alına gelecek kısmından yine ilmek alıp lastik örüyoruz..Ben çift katlamayı tercih ettigim için fazlaca ördüm yaklaşık 30-35 sıra sıkı olmayacak bir şekilde kesiyoruz ve beremiz kulanıma hazır.

  ....

  Çizgili Erkek Beresi ve Yapılışı


  Bu bereyi yabancı bir sitede görmüş ve çokda örmek istiyordum. Türk blogcu arkadaşlarımında bazıları ördüler. Bende arkadaşım Nalanın anlatımıyla yaptım.
  Bravo Flash ipiyle ve 3,5 nolu şişle ördüm. Büyük için biraz dar oldu. Çocuk beresi olarak bu sayılarda örebilirsiniz.
  Önce lacivert iple 40 ilmek başladım ve 2 sıra haroşa ördüm.
  Sonra mavi ipe geçtim. Yine haroşa ördüm fakat 38 ilmeği örerek geri döndüm.
  Lacivert ipe geçtim bu defada 36 ilmeği örerek geri döndüm.
  Bu şekilde 22 ilmek olana kadar ilmekleri azaltıyoruz.
  Daha sonra tam ters işlemi yapıyor her renkde 2 ilmek fazlalaştırıyoruz.

  Yukarıdaki resme bakarsanız daha iyi anlarsınız.
  Toplam 5 kez bu şekilde örerek örgüyü bitiriyoruz. Bu şekilde de kullanılabilir. Ama ben ilmek toplayarak alt kısmına lacivert iple lastilde ördüm. Daha sonrada kenarını diktim.
  Kolay ve çok güzel bir erkek beresi oldu.+ Yorum Gönder
erkek bere yapımı,  erkek bere modelleri ve yapılışı,  erkek bere yapılışı,  anlatımlı erkek bere modelleri,  erkek bere modelleri yapımı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi