Sağlığa zararlı maddeler nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sağlığa zararlı maddeler nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Sağlığa zararlı alışkanlıkların daha iyi kavranılması için bu konuyla ilgili bazı kavramların bilinmesi gerekir. Sağlıkla ilgili bu kavramları aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

  Sigara : Sigara, tütünün işlenmesiyle hazırlanan, başta nikotin olmak üzere çok sayıda zararlı madde içeren ve alışkanlık yapan sağlığa zararlı maddedir.

  Alkol : Gerçekte alkol terimi birçok değişik maddeyi kapsayan kimyasal bir gruptur. Bu kimyasal maddelerden sanayide ve dezenfeksiyonda olduğu gibi çeşitli amaçlarda kullanılır. Ancak burada içki olarak kullanılan etil alkol amaçlanmaktadır.

  Uyuşturucu madde : Yatıştırıcı, keyif verici, uyarıcı etkisi olan ve bağımlılık yaparak giderek artan miktarlarda alınan, bırakıldığında yoksunluk belirtilerinin oluşmasına neden olan ilaç veya maddelere uyuşturucu madde denir.

  Bağımlılık : Keyif verici ve uyuşturucu maddelerin bazı kişiler tarafından kendilerine zarar vermesine rağmen sürekli kullanılmasına bağımlılık denir. Kısaca sağlığa zararlı maddelerin alışkanlık ve tutkunluk durumlarına bağımlılık adı verilir. 3. 3
  Ziyaretçi
  sağol forum teşekkürler güzeldi 4. 4
  Ziyaretçi
  sağol yaa performansa yararlı bisey buldummm

 5. 5
  Ziyaretçi
  sağoll yaaa

 6. 6
  Ziyaretçi
  ödevim için çok yardımcı oldu teşekkürler

 7. 7
  Ziyaretçi
  cok tesekkkurler canım :D

+ Yorum Gönder
sağlığa zararlı maddeler nelerdir,  zararlı maddeler nelerdir,  sağlığa zararlı maddelerin soruları,  zararlı maddeler nelerdir kısaca,  sagliga zararli maddeler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 8 kişi