Oktay sinanoğlu ve ali erdemir atom hakkında ne demiştir?

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Oktay sinanoğlu ve ali erdemir atom hakkında ne demiştir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  Ziyaretçi
  yaa nasıl teşşekkür etsem anlatamam çok saolun en güzel sitesi sizsiniçok saolun

 2. 14
  Ziyaretçi
  Ali Erdemir (d. 2 Temmuz 1954, göztaşı (nürfet)köyü Kadirli, Osmaniye), Türk bilim adamı. Malzeme bilimi, yüzey mühendisliği ve triboloji üzerine yaptığı araştırmalarla tanınmıştır. Nanoteknoloji kullanarak geliştirdiği yapay elmas özelliği taşıyan buluşu ile R&D ödülünü 4 kez kazanmıştır. Ayrıca 6 tane buluşu için patent almıştır.

  Ali Erdemir, metalurji dalında lisans eğitimini de İTÜ'de yaptı. 1977'de lisans derecesini alıp yaklaşık 2 sene İskenderun Demir Çelik Fabrikasi'nda calışan Erdemir, ABD'ye master eğitimi için gitti ve aynı zamanda metalurji ve malzeme mühendisliği dalında doktora yaptı. 1987 yılında Türkiye'ye dönen ve iş bulamadığı için kısa süre sonra da, tekrar ABD'ye dönen Erdemir, 1987'den bu yana çalışmalarını sürdüreceği Chicago Üniversitesi'ne bağlı Argonne Laboratuvarı'nda işe başladı. Ali Erdemir yaptığı sürtünme deneyleriyle bu alanda başarılara imza attı. Buluşlarıyla Triboloji biliminde önemli bir yer edindi Erdemir, 1991, 1998, 2003 ve 2009'da R&D (Ar&Ge) ödülü dahil olmak üzere birçok uluslararası ödül aldı.Şuan da hâlâ yaşamaktadır. 3. 15
  Ziyaretçi
  güzel olmuş :) 4. 16
  Ziyaretçi
  tesadufen internette arastirma yaparken tanidim sayin erdemiri lakin youtube ta sorguladim sonuc yok cok uzuldum siradan bir vatandas olarak insanimizin kiymetine baktim sonuc sifir kendisi yasiyormu ben onu dahi bilmiyorum lakin turk milletinin matematikteki ustunlugunu ortaya cikaran bireylerini ki bu bireyler bir memleketten ortalama 50 senede bir cikyor cumhuriyet kuruldugundan bu yana iki kisiyi kaybetmisiz sonuc ortada Allah razi olsun erbakandan paraya tamah etmeyip hemen geri donmus!
  bu tip insanlar bizden daha cok cikiyo belki 10 senede bir sadece onlara sahip cikmamiz yetecek ama! ogretmemek ve kacirmak uzere kurulan milli egitime ragmen cikiyo bu dehalar biz silahli at arabalariyla savasirken avrupalilar ati evcillestirememisti hala uyanin ey milletim ahhhhhh bizi 10 sene rahat biraksalar butun dunyayi isgal ederiz kimsenin haberi olmaz sadece uyanmamiz gerekiyor bunlarin butun ustunlugu hile ustune kurulu tarihte duzenli orduyu kuran ilk komutanin soyu uyannnnn!

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
oktay sinanoğlu atom hakkında görüşleri,  ali erdemir atom hakkında ne demiştir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi