Kartondan lamba yapımı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kartondan lamba yapımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Aytu
  Bayan Üye

  Cevap: kartondan lamba yapımı

  Lamba Yapıyoruz

  Lamba Yapımı

  Çıkıp çarşıda dolaşırsanız bu lambalardan bol miktarda görebilirsiniz.Oldukça pahalı satılan bu lambayı kendiniz evde yapabilirsiniz.Değişik geometriler ve büyüklükler oluşturabilirsiniz.Altta şeklini vereceğim matematiksel polyhidron çizimle bir parçanın değişik birleşimleriyle bunu yapmak mümkün.
  Bu parçaların hepsi aynı şekil ve aynı büyüklükte.Birbirlerine montajlarıda çok basit.
  Bu aynı zamanda çocuklar için de çok iyi bir eğitim.Matematiksel formları ve bunların birleşimleri ile oluşturulacak geometrik 3 boyutlu şekilleri öğrenmeleri aynı zamanda bir lamba yapıp eğlenmeleri mümkün.

  Malzemeler
  Bu lambayı plastik yada şeffaf kalın aydıngerlerden yapabilirsiniz.Birde bu şekle ihtiyacınız olacak.Aşağıda bu şeklin 1-1 ölçeğinde bir çizimini jpeg olarak veriyorum.
  İhtiyacınız olan ışık geçiren bir plastik.Yapacağınız lambanın büyüklüğüne göre parça sayısı artıp azalabilir.Küçük lambalar için daha ince malzemeler seçmelisiniz.Kırtasiyelerde bu plastik sayfaları bulabilirsiniz.Lambanızı kompakt flouresant yada flouresant seçerseniz bunu kalın aydıngerlede yapabilirsiniz.(Flouresant lambalarda ısı olmadığı için kağıt zarar görmeyecektir)Aydıngerde kırtasiyelerde satılan bir kağıttır.
  Bunun dışında bir lamba ve kabloya ihtiyacınız olacak.Bunuda herhangi bir elektrikçide 5-6 YTL ye yaptırabilirsiniz. 3. 3
  Ziyaretçi
  Plastik bardaklardan yapabileceğimiz basit bir çalışma örneği. Ampul ve pet bardakları kullanarak bunun gibi bir lamba yapacağız. Diğer aşamalara geçmek için devam edelim.

  pet bardaklardan lamba
  Malzemeler:

  - Ampul
  - Tutkal
  - Pet bardak
  - Makas

  ÖNEMLİ: Burada dikkat etmemiz gereken şey ampulün ısınmasından dolayı bardakların yanmaması için düşük wattlı bir ampul kullanmamız gerekiyor.+ Yorum Gönder
kartondan sokak lambası nasıl yapılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi