İspanyanın en dikkat çekici gelenekleri

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İspanyanın en dikkat çekici gelenekleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 25
  Fashion
  Bayan Üye

  En dikkat çegici geleneklerinin başında siesta geliyor.Siesta ispanyolca öğle uykusu demektir.İspanyollar yaz aylarında öğleden sonra dükkanları kapatarak evlerine uyumaya giderler.Sokaklar bomboştur.Akşama doğra tekrar işlerine dönerler.

 2. 26
  Ziyaretçi
  çok gzl ödevime öok yaradı ama biraz daha ekleseniz
  ama genede iyi işime yaradı.teşekkürler.

 3. 27
  Ziyaretçi
  ana banada 119 . sayfada yardım etti çk k da sosyal b ç. k. ben 4/c de emir diye birisi
  mehmtçik i ö o dan (erzurum)

 4. 28
  Ziyaretçi
  ispanyadaki gelenekler

  İspanya: Ağustosun son çarşamba gününde ispanya’da domates festivali yapılıyor Tonlarca domates sokaklara saçılıyor

  ispanyada boğa festivali
  San Fermin Boğa festivali

  Kuzey İspanya'da Pamplona şehrinde her yıl 6 Temmuz ile 14 Temmuz arasında düzenlenen geçmişi çok eskilere dayanan bir kutlamadır Bu kutlamada en önemli aktivite encierro yani boğaların koşması olmakla beraber festival hafta boyunca süren bir sürü diğer geleneksel etkinlikleri de kapsar Yerel dilde San Fermines olarak bilinir ve bu festival bir bütün olarak Pamplona ve Navarre'nin koruyucu meleği olan San Fermin onuruna düzenlenir insanların boğalardan daha hızlı yada güçlü olup olmadığını ölçen bir festival çerçevesinde kutlanır, bir ahırdan bırakılan boğalar, geleneksel olarak kırmızı-beyaz giyinmiş binlerce insanı dar sokaklarda önlerine katarak, yaklaşık 3 dakika boyunca 825 metre koşuya katılanlar, boğaların önünde panik içinde bağırarak kaçışır


  ayrıca

  Domates Festivali - İspanya
  İspanya'da yaklaşık 70 yıldır devam eden ve La Tomatina olarak bilinen Domates Festivali, her yıl dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce kişiyi Valencia bölgesindeki Bunol Köyü'nde buluşturuyor. Bunol Köyü'nde bir araya gelen katılımcılar, başlama topunun patlatılmasıyla bir saat boyunca birbirlerine domates fırlatarak eğleniyorlar.Festivalde, kamyonlardan dağıtılan tonlarca domates kullanılıyor. Yük kamyonları ile kasaba meydanına getirilen domateslerin meydanda bulunan turistlerin üzerine fırlatılması ile başlayan festivalin sonunda, Bunol sokakları İspanyolların meşhur domates çorbası 'Gazpacho'yu andırıyor. Bu sebeple de İspanyollar, bu festivali aynı zamanda dünyanın en büyük gazpachosu olarak da adlandırıyorlar.
  Festivalin yapıldığı sokakta oturanlardan bazıları, evlerine zarar gelmemesi için genellikle duvarlarını plastikle kaplatıyorlar. Sokaklarda yaşanan geçici kirliliğe rağmen, köy sakinleri her yıl binlerce turist ağırlamaktan oldukça memnun.1945'lere uzanan La Tomatina Festivali'nin, gençlerin köy meydanında itişip kakışırken çevredeki manav tezgâhlarından aldıkları meyveleri birbirlerine atmalarıyla başladığı anlatılıyor. Her yıl Ağustos ayının son Çarşamba günü kutlanan festival bir hafta sürüyor.

  birde;
  Giyim: Modern İspanya'da Avrupalılar arasında yaygın olan giyim türleri hakimdir. Eskiden kalma ya da dans gösterilerinde ise flamenko danslarında giyilen giysiler, katlı kadın elbiseleri, gül desenli giysiler, siyah ve kırmızı renkli gösterişli kadın kıyafetleri ve erkeklerde ise vücudu saran siyah renkli özel kıyafetler kullanılmaktadır. Ayakkabılar da ses çıkarması için altları özel takviyeli genelde siyah renkte bantlı ve kısa topukludur.

 5. 29
  Ziyaretçi
  Arkadaşlar çok yardımcı oldu fakat daha ayrıntılı bilgiye ihtiyacım var.Daha ayrıntılı bilgisi olan varsa lütfen yazar mı yarına ödevimin yetişmesi gerekiyor :) Lütfen yardımcı olun :)

 6. 30
  Ziyaretçi
  ödevime çok yardım etti sağolun ben Ertuğ :D

 7. 31
  Ziyaretçi
  ablamla odewlerımı yapıyorum bu sayfayıda cok begendım tesekkur ederım:)ıyıkı warsınız:)

 8. 32
  Ziyaretçi
  çok tşk ederim.4A sınıfına gidiyorum ve sos. 119. sayfaya yardımcı oldu.

 9. 33
  Ziyaretçi
  çok güzel ödevime çok yardım etti. :) ödev yapmada bir numarasınız :D

 10. 34
  Ziyaretçi
  grçkten çok güzel tebrik edrm :) Ellerinize sağlık .. :)

 11. 35
  Ziyaretçi
  yupppi kaç gündür yapamadığım 119 sayfasındaki ödevi şimdi buldum teşekkür ederim

 12. 36
  Ziyaretçi

  vallaha çok süper ödevimin 119. sayfasına çok yaradı

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
ispanyanın en dikkat çekici gelenekleri,  ispanyolların en dikkat çekici gelenekleri,  ispanyanın gelenekleri,  ispanya gelenekleri,  ispanyanın en dikkat çekici gelenekleri nelerdir kısaca
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 240 kişi