Beslenme yaparken temizlik kuralları

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Beslenme yaparken temizlik kuralları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Beslenme Kuralları

  En iyi beslenme, dengeli beslenmedir. Dengeli beslenme, vücudumuza gerekli yiyecek ve içeceklerin yeterli ölçüde ve türde alınmasıdır. İnsanlar ne çok, ne az yemeli, yeteri kadar besin almalıdır.

  Dengeli beslenmek için;
  1. Yararlı ve değişik besinler alınmalıdır. Vücut için yararlı olmayan besinleri almaktan kaçınılmalıdır. Alınan besinlerin değişik besin olmasına özen gösterilmelidir. Yiyecekler temiz ve taze olanlar içinden seçilmelidir. Sokaklarda üstü açık, temizlik kurallarına uyulmadan hazırlanan ve satılan yiyecekler alınmamalıdır.
  2. Beslenme belirli bir düzen içinde olmalıdır. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri belirli saatlerde, düzenli olarak yenmelidir. Özellikle sabah kahvaltısı unutulmamalı, günlük çalışmaların verimli olması için sabah kahvaltısına ayrı bir özen gösterilmelidir. Yiyecekler arasında sevip sevmeme ayrımı yapılmamalıdır.
  3. Lokmalar iyice çiğnedikten sonra yutulmalıdır. Çiğnenmeden yutulan lokmalar mideyi yorar ve iyi sindirilmez. Bu durumda beslenmeden beklenen yararlar da sağlanamamış olur.
  4. Yemekten sonra dişler mutlaka fırçalanmalıdır. Böylelikle diş etlerine daha çok kan gelir, dişler beslenir ve çürükler önlenmiş olur.+ Yorum Gönder
beslenmemizi yaparken temizlik ve görgü kuralları nelerdir,  beslenme yaparken temizlik kuralları,  beslenmede temizlik kuralları,  beslenmemizi yaparken temizlik kuralları nelerdir,  beslenme yaparken temizlik kuralları nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi