Atatürk'ün askeri yetenekleri ile liderlik özellikleri hakkında söylenmiş sözler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Atatürk'ün askeri yetenekleri ile liderlik özellikleri hakkında söylenmiş sözler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Atatürk'ün askeri yetenekleri ile liderlik özellikleri hakkında söylenmiş sözler

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Atatürk askeri yetenekleri ile liderlik özellikleri hakkında söylenmiş sözler

  Yalnız bir asker değil, aynı zamanda yüzyılımızın bir daha göremeyeceği bir dahi idi.
  Profesör SEKRETAN  Savaş sonrası döneminin en yetenekli liderlerinden biri.
  New York Times

  Dünya sahnesinden tarihin en dikkatli, çekici adamlarından biri geçti.
  Chicago Tribune

  Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır. Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye’ nin doğması, yeni Türkiye’ nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan etmesi ve o zamandan beri koruması, Atatürk’ ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye’ de giriştiği derin ve geniş inkilaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.
  John F. KENNEDY (A.B.D. Başkanı, 10 Kasım 1963)

  Dünyanın, çağdaş, en büyük kişilerinden biri.
  Le Jour-Echo de Paris

  Mevcut rütbelerin hepsini kaldırdığı bir memlekette, bu adam, bütün rütbeleri, kazanmıştır. O memlekete, bulabilecek en şerefli isim Ona verilmiştir.
  Mercel Sauvage(Gazeteci)

  Sırasıyla ihtilalci ve asi, sonradan muzaffer bir kumandan olan “Türklerin babası” Yeni Türkiye’ yi yarattı, sultanları kovdu, kadınlara hürriyet verdi fesi kaldırdı, ülkesinde radikal bir inkilap yaptı.
  Paris-Soir’ den

  O, Türkiye’ nin önceki kuşaklarından hiçbirine nasip olmayan özgürlük ve güven dolu bir hayat sağladı. Başarıları, Türkiye’ nin Avrupa devleti olmasını sağladı, yakın doğunun tarihini değiştirdi.
  Times Gazetesi

  Savaş Türkiye’ yi kurtaran, Savaştan sonra da Türk Milletini yeniden dirilten Atatürk’ ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de büyük kayıptır. Her sınıf halkın O’ nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahraman ve modern Türkiye’nin Ata’ sına değer bir görünümden başka bir şey değildir.(1938)
  Winston CHURCHILL İngiltere Başbakanı+ Yorum Gönder
atatürkün ilgi ve yetenekleri,  ataturk un lider olusu ile ilgli sozler,  atatürkün liderlik özellikleri hakkında söylenmiş sözler,  atatürkün askeri yetenekleri ile liderlik özellikleri hakkinda sôylenmiş sözleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi