Atatürkün vatanına ve milletine verdiği değeri anlatan sözler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Atatürkün vatanına ve milletine verdiği değeri anlatan sözler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Atatürkün vatanına ve milletine verdiği değeri anlatan sözler

 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: atatürk'ün vatanına ve milletine verdiği değeri anlatan sözler
  Türk toplumu için gelmiş geçmiş en önemli liderlerden olan ATATÜRK , örnek alınacak fikirleriyle,başarılarıyla,bitmez tükenmez çalışma azmi ve ilerleme isteği ile asla unuttulmıyacak değerlerinden biridir.

  Çocukluğundan başlıyarak,öğrenim hayatı,çalışma hayatı incelendiğinde ATATÜRK bize,çalışmalarıyla,başarılarıyla,vatan ve millet sevgisiyle kendisini takip etmemiz gereken en önemli,liderlerden biridir.


  “Türklerin vatan sevgisi ile dolu göğüsleri,düşmanların melun ihtiraslarına karşı daima bir duvar gibi yükselecektir.” sözleriyle vatan sevgisinin önemini vurgulayan ATATÜRK, Milletini seven,milletine sadık, ve milletine güvenen bir türk milleyetcisidir.Ve en önemli gerçek şudur ki canını bile hiçe sayarak, vatan ve millet sevgisini en önde tutan ATATÜRK’ün bize bıraktğı en önemli miraslardan biri olan vatan ve millet sevgisi ve milli aşktır.

  Bu nedenle bize bıraktığı miraslara sahip çıkarak,onun gibi koruyup kollayarak,gerektiğinde canımızı bile vererek,elimizden geleni değil daha fazlasını yapmaya çalışmalıyız.

  Bizler onun torunları,onun gençleri,onun çocuklarıyız.Öyleyse ona layık olmak için,bize bıraktığı vatanımızı tarihe yakışır bir makama ulaştırmak için aypılması gereken onun izinden yürümektir.

  “Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadır.benden sonra beni benimsemek isteyenler,bu temel mivher üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse,manevi mirasçılarım olurlar.”

  Sözleri ile bizlere hedefe ulaşacak yolları tüm açıklığıyla göstermektedir.O zaman bize düşen görev acilen onun manevi mirascıları olarak gerekeni yapmaktır. 3. 3
  Ziyaretçi
  teşekkur ederız bilgiler için+ Yorum Gönder
atatürkün vatanına ve milletine verdiği önem,  atatürkün vatanına ve milletine verdiği değeri anlatan sözler,  atatürkün vatanına ve milletine verdiği önem örnekler,  ataturkun millete verdigi deger,  ataturkun milletine verdiği deger
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi