Hayatımızı devam ettirebilmek için zorunlu olan temel ihtiyaçlar

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hayatımızı devam ettirebilmek için zorunlu olan temel ihtiyaçlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: hayatımızı devam ettirebilmek için zorunlu olan temel ihtiyaçlar


  Temelİhtiyaçlar Yemek yemeden, su içmeden yaşayamayız. Tehlikelerden, soğuktan, sıcaktan korunmak için bir eve ihtiyacımız vardır. Çıplak gezemeyiz, giyinme ihtiyacı duyarız. Beslenme, barınma ve giyinme tüm insanların temel ihtiyaçlarındandır. Temel ihtiyaçlarımız karşılanmadığı zaman yaşantımızı sürdüremeyiz.

  Temel ihtiyaçlarımız bunlarla sınırlı değildir. Okula giden bir öğrencinin kitap, defter, kalem, silgi, çanta gibi okul gereçleri de temel ihtiyaçlarıdır.

  Sosyal İhtiyaçlar
  Can, babasından kendisine bisiklet, Gül gitar, Samet ise ayakkabı almasını istiyor. Bu kişilerden hangisinin isteği daha önce yerine getirilmelidir?
  Bu kişilerden Samet’in isteği daha önce yerine getirilmelidir. Çünkü Samet için ayakkabı istek değil, ihtiyaçtır. Ayakkabısı yırtılmış ya da küçülmüş olabilir. Yağmurlu havalarda yırtık ayakkabı giyerse ayakları ıslanıp hastalanır. Küçük ayakkabılar ayağını sıkıp yara açılmasına neden olur. Oysa bisiklet ve gitar birer istektir. Bu istekler karşılanmasa da Can ve Gül’ün yaşamında güçlük çıkmaz.

  İhtiyaçlar Karşılanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
  İhtiyaçlarımızı karşılarken onları önem sırasına koymamız gerekir. İhtiyaçlarımızı önem sırasına koyarken de bütçemizi göz önünde bulundurmalıyız. Her ailenin belli bir geliri vardır. İhtiyaçlarımızı satın alabilmek için yeterli paramızın olması gerekir. Paramız yeterli değilse borçlanabiliriz. O zaman da temel ihtiyaçlarımızı karşılayamayız.

  Para ve Paranın Tarihi
  Para, bir ürün ya da hizmetin değerini karşılayan devletçe bastırılan kâğıt ya da metalden yapılmış ödeme aracıdır. Para ilk kez Lidyalılar tarafından kullanılmıştır. 3. 3
  Ziyaretçi
  Çok Teşekkür Ederim Ödevimi Yaptım 4. 4
  Ziyaretçi
  sağolun ödevime yardımcı oldu

 5. 5
  Ziyaretçi
  sagolun sosyal ödevim bitti

 6. 6
  Ziyaretçi
  Çok teşekkür ederim ödevime yardımcı oldu

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler sayenizde ödevimi yaptım :))

 8. 8
  Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim sayenizde ödevim bitti

 9. 9
  Ziyaretçi
  çok teşekürler ödevimi yardımcı olduğunuz için

 10. 10
  Ziyaretçi
  sağolun ödevimi yaptım

 11. 11
  Ziyaretçi

  çok çok teşekkürler ödevime çok yardımcı oldunuz

 12. 12
  Ziyaretçi
  Teşekkür ederimm :)

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
hayatımızı devam ettirebilmek için zorunlu olan temel ihtiyaçlar listesi,  hayatımızı devam ettirebilmek için karşılanması zorunlu olan temel ihtiyaçlar,  hayatınızı devam ettirebilmek için karşılanması zorunlu olan temel ihtiyaçlarımızın listesi,  hayatımızı devam ettirebilmek için zorunlu olan temel ihtiyaçlar,  hayatımızı devam ettirebilmek için karşılanması zorunlu olan temel ihtiyaçların listesi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 18 kişi