İstiklal marşı ülkemiz için neyi ifade eder

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İstiklal marşı ülkemiz için neyi ifade eder ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İstiklal marşı ülkemiz için neyi ifade eder

 2. 2
  EFSER
  Bayan Üye

  Cevap:
  istiklal marşı ülkemiz için neyi ifade eder

  Vatan kelimesinin ne anlama geldiğini bir düşünün. Vatan ne demek? Vatandaş ne demek? Bir vatandaş olarak vatanımıza ve milletimize karşı sorumluluklarımız nelerdir? Bir ülkenin sınırları içinde, aynı bayrağın gölgesi altında, aynı dili konuşmak, aynı acıyı ve sevinci paylaşmak, aynı havayı solumak.

  Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki, tarih bilincini taşımayan, geçmişine sahip çıkmayan, kültürel değerlerinin farkında olmayan toplumlar ulus birliği içinde yaşayamazlar. Tarih bunun acı örnekleriyle doludur. Uluslar geçmişlerini, dostunu düşmanını, çok iyi bilmelidirler. Bize bu gerçekleri kuşaktan kuşağa aktaranlar, ulusların manevi mimarları, şair ve yazarlarımızdır. Mehmet Akif’e ve İstiklal Marşı’na gösterilen saygı, ulusa ve ulusal değerlere gösterilen saygıyla eş anlamlıdır. Köklerine bağlı ve geçmişinden güç alan kuşakların yetişmesi ancak bu anlayışın yerleşmesiyle mümkündür.
+ Yorum Gönder
istiklal marsi ulkemiz icin neyi ifade eder,  isliklal mar,  istiklal mar,  milli marş neyi temsil eder,  İstiklal marşı ülkemiz için neyi ifade eder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi