Delil tespiti dilekçe örneği

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Delil tespiti dilekçe örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Delil tespiti dilekçe örneği

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: Delil Tespiti Dilekçesi

  SULH HUKUK MAHKEMESİNE
  ERZİNCAN
  DELİLLERİN TESPİTİNİ
  İSTEYEN : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No
  Adres
  KARŞI TARAF : Adı ve Soyadı
  Adres
  DAVA KONUSU : Delil tespiti
  AÇIKLAMALAR :
  1- Erzincan ili, Merkez ilçesi, Aşağı Çarşı Toplu Konut İdaresi Konutları, 14. Blok, No: 7’de bulunan taşınmazımı, kiracı ile yapmış olduğum yazılı kira sözleşmesi çerçevesinde kiraya vermiştim. Taşınmazın ilk kiracısıdır. Taşınmaz Toplu Konut İdaresinden teslim alındıktan hemen sonra hiç kullanılmadan kiracıya kiraya verilmiştir. Fakat son zamanlarda kiracının ödemelerini aksatması nedeni ile kiracı ile aramızda bazı tartışmalar olmuştur.
  2- Kiracımın tayininin çıkması nedeni ile kiracı söz konusu taşınmazı …/…/… tarihinde boşaltarak ve anahtarını karşı komşuya bırakarak taşınmazı boşaltmıştır. Anahtarı teslim aldıktan sonra kiracıya verilen eve gittiğimde taşınmazın tanınamayacak kadar kötü kullanıldığını, hatta kasıtlı olarak lavabolara, kapılara, duvarlara, banyodaki dolap, küvete ve şofbene zarar verildiğini görmüş bulunmaktayım.
  3- İleride açacağım tazminat davasına konu olmak üzere söz konusu taşınmazdaki hasarın tespiti amacı ile bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.
  KANITLAR : Kira sözleşmesi, bilirkişi incelemesi ve her tür kanıt.
  HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 368-374 ve İlgili mevzuat.
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, mahallinde yapılacak inceleme neticesinde kiraya vermiş olduğum taşınmazda kiracı tarafından meydana getirilen zararın malzeme ve işçilik dâhil olmak üzere tespitine karar verilmesini saygı-larımla arz ve talep ederim. …/…/…
  Tespit İsteyen
  Adı ve Soyadı
  İmza+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi