Arkadaşlık İle İlgili Kısa Bir Hikaye

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Arkadaşlık İle İlgili Kısa Bir Hikaye ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Arkadaşlık İle İlgili Kısa Bir Hikaye

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: İki Arkadaş
  Çölde yolculuk eden iki arkadaşın yolculuğunun bir noktasında bir münakasa olur ve biri diğerine tokat atar.

  Tokadı yiyenin canı acır ama bir iey söylemeden kuma şöyle yazar :

  "BUGÜN EN iYi ARKADAŞIM BENi TOKATLADI".

  Bir vahaya gelene kadar yürümeye devam ederler ve suya girmeye karar verirler. TokadI yiyen bataklığa saplanır ve boğulmaya başlar ama arkadaşi kurtarır. Yari boğulmadan kurtulduktan sonra bir taşa şöyle yazar :

  "BUGÜN EN iYi ARKADAŞIM HAYATIMI KURTARDI".

  Tokadı atan ve hayat kurtaran sorar : "Canını acıttığımda kuma yazdın neden şimdi taşa?"

  Diğeri cevaplar : "Birisi canımızı yaktiğında kuma yazmalıyız ki bagışlama rüzgarı silebilsin ama biri bizim için iyi bir sey yaparsa tasa kazimaliyiz ki hiç bir rüzgar silemesin. 3. 3
  Ziyaretçi
  ARKADAŞLIK ile ilgili hikaye

  Bir zamanlar,bir köyde yaşayan bir kız varmış oradaki herkes gibi oda çalışırmış günlerden bir gün o köye şehirden gelen bir kız gelmiş. adıda gülmüş köylu kızında ise akgülmüş bu ikisi birbiriyle bir gün karşılaşmış akgül çok güzel çok akıllı imiş gül ise cok güzel çok kurnaz imiş dost olmuşlar. hep kolkola yürürlermiş günlerden bir gün oraya bir kız daha gelmiş bu seferki’nin adi beyaz gülmüş güzel mi güzel ama beceriksiz sinirli kendini beyenenlerdenmiş ama bu bu kez Amerikadan Türkiyeye Ordanda köye gelmiş işte bir gün güller karşılaşmış beyaz gül kıskancından çatlıyormuş gül ile akgülü kıskanıyormuş bir gün gül ile akgülü küstürmüş fakat bununla da yetinmemiş birbirine düşman kestirmiş. Sonra beyaz gül köyde hiçbir iş yapmazken akgül ile gül tarlada çalışırken barışmışlar sonra beyaz güle demişler gel senide alalım aramıza demişler fakat beyaz gül ısrar etmiş ben size katılmam demiş ve sonra gine bir gün köyde kavga cıkmış bu kavgaya akgül ile gül karışmış sakin olun neden kavga ediyorsunuz ki kavga her şeye karşımı olacak sanıyorsunuz eğer siz kavga etmeseniz mahalle çorbaya dönmezdi. Eğer şimdi kavga etmek yerine oturup çay içip sohbet etseniz herkesin açısından iyi olur hep kavga etmekle elinize bir şey geçmez ne olur bırakın şu kavgaları demiş ve yoluna devam etmişlerdi sonradan herkes akgül ile gülün söyleniyordu ne diyorlardı sizce ah ne güzel arkadaşlık her şeyi yeniyor. 4. 4
  Ziyaretçi
  Taş Atana Gül

  Bir zamanlar iki arkadaş çölde yolculuk yapıyorlardı. Yolun bir yerinde aralarında tartışma çıktı ve arkadaşlardan birisi diğerinin yüzüne tokat attı. Tokat yiyen arkadaşın canı yanmış. kalbi kırılmıştı; ama hiçbir şey demedi. sadece eğilip kuma şunları yazdı:

  “Bugün en iyi arkadaşım yüzüme tokat attı.”

  Yürümeye devam ettiler. Suları bitmek üzereydi. Neyse ki. sonunda bir vahaya ulaştılar. Doya doya su içtiler. mataralarını doldurdular. Sonra. suda yıkanmaya karar verdiler. Tokat yemiş olan arkadaş. suyun balçıklı kısmına takıldı. Git gide batıyordu. Ama arkadaşı hemen atılıp onu kurtardı. Suda boğulmanın eşiğinden kurtulan arkadaş. biraz ötedeki bir kayanın yanına gitti ve kayanın üzerine şu yazıyı kazıdı:

  “Bugün en iyi arkadaşım hayatımı kurtardı.”

  Diğeri sordu:

  Senin canını yaktıktan sonra kumun üstüne yazmıştın. şimdi ise bir kayanın üstüne yazıyorsun. neden?”

  Arkadaşı ona şöyle cevap verdi:

  “Birisi bizi incittiğinde, bunu kumun üstüne yazmalıyız. Ta ki affedicilik rüzgarları onu kolayca silebilsin. Fakat. birisi bize iyilik yaptığında onu kayanın üstüne nakşetmeliyiz ki. Ne öfke ne intikam rüzgarları onu oradan silemesin.

 5. 5
  Ziyaretçi
  merhaba bu hikaye çok güzel ,teşekkür ederim

 6. 6
  Ziyaretçi
  Bir Arkadaşlık Hikayesi
  Bir hastane odası iki yatak ve hayatla ölüm arasındaki çizgide yaşamdan yana kalmaya çalışan iki kalp hastası.Yataklardan biri pencere önünde diğeri duvar dibinde.Pencere önündeki Sabahtan akşama kadar pencereden dışarı bakıp seyrettiklerini duvar dibinde birşey görmeden, aynı kaderi paylaşan birşey görmeyen hasta arkadaşına anlatıyor!
  -Bugün deniz dünden daha durgun.Rüzgar hafif esiyor olmalı.Beyaz yelkenliler denizde belli belirsiz ilerliyorlar Kuğu gibi süzülüyorlar.
  -Park mı? Ha, park henüz tenha.Salıncakların ikisi dolu ikisi boş.Geçen haftaki sevgililer yine geldiler.Elleri birlerinden hiç ayrılmıyor.Şimdi erkek kızın saçlarını okşuyor, ne kadar birbirlerine yakışıyorlar.
  -Erguvanlar bugün çıldırmış öyle bir çiçek açmışlar ki etraf mora boyanmış.Erikler desen keza, tepeden tırnağa beyazlar giyinmiş.İşte Parkın neşesi çocuklar geldi.Ellerinde rengarenk Balonlar var ah kardeşim görmelisin.
  Bu böyle sürüp giderken her gördüğünü anlatıp dururken ansızın bir kalp krizi geçirir pencere kenarındaki.Duvar dibinde düğmeya bassa doktoru çağırabilir ve belkide arkadaşı kurtulabilir.Ama ama yapıyor işte şeytan karışıyor işine.Arkadaşı ölürse pencere kenarı boşalacak ve kendisi oraya geçecek.Bugüne dek kulaklarıyla duyduğunu gözleriyle görecek ve duvar dibindeki düğmeye basmaz ve arkadaşı ölür.Ertesi gün duvar dibinde olan yatağını pencere kenarına taşırlar.Bekledği an gelmiştir artık yattığı yerden pencereden dışarı bakar.
  Dışarıda Kapkara bir duvar işte hepsi bu kadar.

 7. 7
  Ziyaretçi
  daha kısa hikaye lazım çabuk çabuk çabuk

 8. 8
  Ziyaretçi
  çok teşekkür edrim çok güzeldi arkadaşlar iyice okursanız anlarsınız

 9. 9
  Ziyaretçi
  2 dost varmış ikisi birbirini çok severmiş ne isterseler birbirlerinden yaparlarmış bir gün bir kız gelmiş aralarını bozmaya çalışmış ama becerememiş 2 dostun arkadaşlığı devam etmiş...

 10. 10
  Ziyaretçi
  Ülkenin birinde iki dost varmış.bunlar Bunlar birbirlerini çok severmiş. Aralarında ayrılık gayrılık yokmuş . Birinin malı ötekinin sayılırmış.Bu iki dosttan biri gece yarısı uyanmış aniden .Giyinip doğruca dostunun konağına koşmuş .Hizmetçileri ve uşakları tatlı uykularından uyandırmış .Dostu yukarıdan duymuş onun geldiğini .Hemen kılıcının , kesesini kaptığı gibi inmiş aşağıya . - Hayrola , demiş dostuna . - Sen kolay kolay uyandırmassın . Kumarda falan kaybettiysen al şu para kesesini . Daha derdin varsa söyle - yok a canım demiş. Rüyamda sakın başın dertte olmasın diye geldim . Ve gülümsemiş .

 11. 11
  Ziyaretçi

  birgün 2 kız arkadaş varmış bunlardan birinin bir ayağı sakatmış diğer kız arkadaşına çok üzülüyoruş böylece kız bir karar almış kız sakat olan arkadaşına bir bacağını vermiş sakat kız yürüyormuş ama artık diğer kız bir daha hiç yürüyememiş ama sakat olan kız arkadaşı yürüdüğü için çok mutluymuş işte arkadaşlığın fedakarlığı

 12. 12
  Ziyaretçi
  bilim adamı bir gün arkadaşı lu ile gezmeye çıkmış bir ölü köpek görmüşler onu bilim adamı ceysın fabrikasına götürmüş incelemiş incelemiş ve incelemiş arkadaşı lu ona demişki bu ölü köpeği niye getirdin ceysın demişki azbi sussana ve SONNNN

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
arkadaşlık ile ilgili hikayeler,  arkadaşlıkla ilgili hikayeler,  arkadaşlık hikayeleri ,  arkadaşlık ile ilgili hikaye,  arkadaşlıkla ilgili hikaye
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 37 kişi