İletişim nedir-olumlu ve olumsuz yanları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İletişim nedir-olumlu ve olumsuz yanları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İletişim nedir-olumlu ve olumsuz yanları nelerdir

 2. 2
  Hakan Demir
  Özel Üye

  Cevap: İletişim, iletilen bilginin hem gönderici hem de alıcı tarafından anlaşıldığı ortamda bilginin bir göndericiden bir alıcıya aktarılma sürecidir.

  KİTLE İLETİŞİM ARAÇLARININ OLUMSUZ ETKİLERİ :

  Kitle iletişim araçlarının gittikçe gelişmesiyle insanlarla olan yüz yüze etkileşim iyice zayıfladığı için sosyal etkileşim zayıflamıştır.

  Uzun süre takip edildiğinde sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Örneğin bilgisayara sürekli bakmanın gözleri bozması gibi.

  Kontrollü kullanılmazsa çok zaman kaybına neden olan araçlardır. Bilgisayarda oyuna dalmak ya da televizyonda saatlerde dizi izlemek örnek verilebilir.

  Küçük yaştaki çocuklar için şiddet , korku , cinsellik gibi içeriklerin olması ruhsal bozukluklara neden olabilir. Vermek istediğimiz eğitimin dışında bir eğitim kazanabilir bireyler.


  KİTLE İLETİŞİM ARAÇLARININ OLUMLU ETKİLERİ :

  Kitle iletişim araçlarının yaygınlaşması ve çok iyi bir gelişim göstermesiyle bilgi aktarımı çok iyi sağlanmaktadır. Örneğin internetin yaygınlaşmasıyla bilgilere kolayca ulaşabilme imkanı sağlanmış oldu.

  İnsanların dünyada nelerin olduğundan birebir haberdar olması sağlanmıştır. Televizyonda haber sektörünün gelişmesiyle ve bağlantı sektörünün gelişmesiyle artık dünyanın heryerindeki bilgilerin evimize kadar girdiği ve haberdar olduğumuz dönemdeyiz. Bu da dünyada neler olup bittiğinden anında haberdar olmamızı sağlayan önemli bir etkendir.

  Farklı kültürlerin birbirlerini daha iyi tanımasına , bir araya gelmesine ve kaynaşmasında büyük rol oynamıştır.
 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzelmiş hoca bana 100 verdi proje ödeviydi çok teşekkür ederimhakan abi+ Yorum Gönder
iletişimin olumlu ve olumsuz yönleri,  olumsuz iletişim nedir,  olumlu ve olumsuz iletişim nedir,  olumlu iletişim nedir,  iletişimin olumlu ve olumsuz yönleri vikipedi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 9 kişi