Ev alma komşu al atasözü ile ilgili kompozisyon

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ev alma komşu al atasözü ile ilgili kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ev alma komşu al atasözü ile ilgili kompozisyon

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: ev alma komşu al atasözü ile ilgili kompozisyon

  Komşu; ev, iş yeri, köy, kasaba ya da ülke bakımından yakın olan insanların aldıkları bir isimdir. Aileden sonra en yakın sosyal çevreyi temsil eder. Hayat zordur. Hayatın zor şartları da insanların bir arada yaşamasını zorunlu kılmıştır. Bir arada yaşarken de insanların dayanışma içinde olması da çok önemlidir. Komşuluk bu bakımdan önemli bir yere sahiptir. Evde ekmek bittiğinde, acil bir şeye ihtiyaç duyduğumuzda imdadımıza herkesten önce komşumuz yetişir. Bu yüzden de “Komşu komşunun külüne muhtaçtır.” Bazen çok önemsiz bir şey gibi görünse de, o önemsiz şeyin yokluğu büyük işlerin aksamasına yol açabilir.

  Komşuluk ilişkileri, küçük yerleşim birimlerinde, köylerde daha sağlam ve dayanışma çerçevesi içindedir. Bu dayanışmayı ne yazık ki büyük şehirlerde, kentlerde göremeyiz. Buralarda komşuluk anlamını yitirmiştir. Onun yerini sözde komşuluk yani komşusuzluk almıştır. Apartmanlarda birbirini tanımayan, konuşmayan birçok insan vardır ve bu insanlar iletişim kopukluğu içindedirler. Bu nedenle artık eskisi gibi sağlam komşulukları çok az görebilmekteyiz.

  Komşusuzluk, insanı yalnızlığa ve çaresizliğe sürükler. Çünkü komşuluk, sadece maddi yönden değil, manevi yönden de önemlidir. İnsanın sevinç ve hüznünü paylaşabileceği komşuluk ilişkilerine ihtiyacı vardır. Yeri gelir komşuluk akrabalıktan da önde gelir. Hatta akrabalıktan da güçlü olabilir.

  Komşunun olması, insana sosyal destek ve güç verirken komşusuzluk insana yalnızlık ve kimi zaman çaresizlik verir. Bu nedenle komşularımızın değerini bilmeli, onlarla iyi geçinmeliyiz. Komşuluk, dayanışmadır; bunu da asla unutmamak gerekir. 3. 3
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler 4. 4
  Ziyaretçi
  çok iyi işime yaradı sağolun

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim yardımın için

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok saolun hepinize teşekkürler

 7. 7
  Ziyaretçi
  işime yarada teşekkürler

 8. 8
  Ziyaretçi
  Süpersiniz yaaaa

 9. 9
  Ziyaretçi
  çok güzeldi bayıldım

 10. 10
  Ziyaretçi
  harika olmuş sağolun

 11. 11
  Ziyaretçi

  Elinize, yüreğinize, kaleminize sağlık

 12. 12
  Ziyaretçi
  çok güzel harika bir yazı

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
ev alma komşu al kompozisyon,  ev alma komşu al ile ilgili kompozisyon,  atasözleri ile ilgili kompozisyon,  ev alma komşu al atasözü ile ilgili kompozisyon,  atasözleri ile ilgili kompozisyonlar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 16 kişi