Vaka çalışması nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Vaka çalışması nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Vaka çalışması nedir

 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: psikolojide vaka çalışması nedir

  Vakalar, gerçek ya da kuramsal bir iş durumunu temel alan, belli gerçekler ve veriler içeren çalışmalardır. Vaka analizinin amacı mantıksal bir yapı oluşturarak, iş problemlerini çözme yeteneğinizi arttırmaktır. Vakalardaki konular belli bir kişiye, şirkete ya da iş koluna ait değillerdir ve genellikle birden çok strateji maddesini ele almayı gerektirirler.Bazen vakada sunulan içerik kesin yargılar içermeyebilir. Örneğin iki yönetici bir strateji konusunda anlaşamayabilir ya da aynı verilerin farklı yorumları bulunabilir.
  Tüm vaka analizlerinde, size verilen verileri analiz etmeli ve ana sorunları en iyi çözecek belirli çözümler sunmalısınız. Bu çözümler, vakada verilen bilgileri yansıtmalı ve şirketin bulunduğu iş çevresine uygun olmalıdır.
  VAKA ANALİZİNİN ADIMLARI
  Vaka analizi aşağıdaki adımlar ile yapılmalıdır:
  Vakayı çevreleyen verilerin ele alınmasıAnahtar konuların tanımlanması.Çözüm olarak yapılabilecek alternatif eylemler listesinin hazırlanması.Listelenen alternatif eylemler listesinin ele alınması ve değerlendirilmesi En uygun eylemin tavsiye edilmesi 3. 3
  Ziyaretçi
  vakalar gerçek ya da kuramsal bir iş durumunu temel alan belli gerçekler ve veriler içeren çalışmalardır+ Yorum Gönder
psikolojide vaka çalışması nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi