Popüler arkadaşlık siteleri hangileridir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Popüler arkadaşlık siteleri hangileridir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Popüler arkadaşlık siteleri hangileridir
  Soru: popüler arkadaşlık siteleri hangileridir isimlerini paylaşarak bilgi verir misiniz ? 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: popüler arkadaşlık siteleri hangileridir

  Tüm dünya, doksanlı yılların sonlarına doğru arkadaşlık siteleri ile iyiden iyiye tanışmıştı. Günümüzde sosyal ağın gelişmesiyle arkaplanda kalan ya da format değiştiren arkadaşlık siteleri arasında en iyileri hangileri?

  Günümüz internetinde sosyal ağ denilen platformlar, dünyanın çeşitli yerlerindeki internet kullanıcılarını tek bir çatı altında toplamaya ve gruplar halinde bir sosyal ağ içerisine almaya yarıyor. Sosyal ağ için internetin yeni trendi diyebiliriz. Hal böyleyken, internetin gelişimi süresi boyunca önemli bir rol oynayan arkadaşlık sitelerini, sosyal ağların altyapısı olarak tanımlayabiliriz.

  Arkadaşlık sitesi formatı artık eskisi kadar popüler olmayabilir. Fakat sosyal ağ yapısına uyum sağlayan siteler, popülaritesini halen daha koruyor. Hatta bu tür siteler için artık özel bir üye olma sistemine alternatif olarak, kullanıcının Facebook hesaplarıyla üye olmasını sağlayan Facebook Connect sistemi bile kullanılıyor.

  Durum böyleyken biz de size günümüzde popülerliğini koruyan bu arkadaşlık siteleri arasından en tanınanları sizlere tanıtalım dedik...

  Yonja

  Bir döneme damgasını vuran bir siteydi Yonja. Türk menşeili olmasının avantajını sonuna kadar kullanan site, 2000-2005 arasında Türk internet siteleri arasında bir hayli popüler oldu. 2005'ten sonra düşüşe geçen site, Facebook gibi sosyal ağların popülerleşmesiyle birlikte eski günlerini arar oldu.

  Ortakantin

  Yonja'nın popüler olmasından sonra piyasada bolca arkadaşlık sitesi açıldı. Ortakantin de bunlardan bir tanesiydi. Site, geçtiğimiz sene içerisinde Trend Show'un organizatörü Youth Republic tarafından satın alındı. Diğer arkadaşlık sitelerinden farklı olarak, üniversite gençliğini hedef alıyor.
  Üniversiteli gençler için, okudukları üniversitelere ait internet televizyon kanalı yapan site, üniversite kulüplerinden aldıkları desteklerle de biliniyor.

  Orkut

  Dünya çapında popüler bir site olan Orkut, bir Türk tarafından açıldı. Özellikle Latin Amerika'dan kullanıcıya sahip olan sitenin popülerliğinin artması, Facebook ile paralellik göstermişti. Facebook'un arkasında kalan fakat buna rağmen dünya çapında en çok girilen sitelerden biri olmayı başaran Orkut, sosyal ağ ve arkadaşlık sitesi formatını oldukça güzel harmanlayan bir site.

  Siberalem

  Ebi isimli bir geliştirici site tarafından tasarlanan ve internet dünyasına sunulan site, kadın-erkek üye eşitliği için ilginç yöntemleriyle de tanınmıştı. Bir dönem sadece erkek üyelerden para talep eden site, üyelik için de bir hayli geniş bilgi formunun doldurulmasını talep ediyordu.
  Siberalem, uzun yıllardır internet dünyasında popülerliğini sürdürüyor. Uzun süredir popüler olan site, kendi çapında bir kullanıcı kitlesine sahip. Ayrıca televizyon kanallarına reklam veren nadir Türk sitelerinden birisi.

  Hi5

  2004 yılında popülerliiğe kavuşan bir diğer arkadaşlık sitesi de Hi5'dır. Hi5 popülerliğe kavuştuğu dönemde Türkiye'de Yonja fırtınası had safhadaydı. Hi5'ı farklı bulan kullanıcıların ilgisi, yavaş yavaş bu siteye doğru kayıyordu. Sanal günlük oluşturmaya imkan sağlayan site, kısa sürede Türkiye'de de bir hayli popüler oldu. Şu sıralar sosyal ağ yapısına uyum sağlayan site, yeni yapılanmalarıyla dikkat çekiyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi