Ormanların korunmasında yasalar mı çevre bilincimi etkili olur

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ormanların korunmasında yasalar mı çevre bilincimi etkili olur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ormanların korunmasında yasalar mı çevre bilincimi etkili olur

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Konuya şu açıdan yaklaşırsanız ve geliştirirseniz sanırım bir şeyler yapabilirsiniz. Bu arada diğer grup sizden bir adım önde, çünkü insanların çoğu bunun çerve bilinciyle aşılabileceğine inanmaktadırlar.

  İnsanların çeşit çeşit olduğunu, bütün insanlara çevre bilincinin verilemeyeceğini, eğer öyle olsaydı okullarda, televizyonlarda yıllarca ormanların korunması, çevreye zarar verilmemesi öğretilmeye çalışılmakta ancak her geçen gün, çevreye verilen zarar artmaktadır. Bunun da ötesinde çevreye zarar veren kişilerin ne yaptıklarının bilincinde olduklarını ancak çıkarları nedeniyle umursamadıklarını söyleyebilirsiniz.

  Toplumsal hayatta düzenin sağlanabilmesi için konulan kanunlar, caydırıcı oldukları müddetçe problemleri çözebilirler. Bu nedenle etkili bir yasa ve denetim sistemleri çevrenin korunmasını sağlayacaktır. Mevcut düzendeki yasal boşluklar ve denetimsizlik nedeniyle ormanlar yok olmakta, buna sebep olanlar için ise hiç birşey yapılamamaktadır.

  Şeklinde bir ana fikir etrafında fikirlerinizi sunabilirsiniz. 3. 3
  Ziyaretçi
  Yasaları toplum çıkartır her halkın kurallara yasaklara uymalı ki düzenli bir toplum olsun her şey yasaklar ve sizlerin ellerinizdedir eğer halk yasalara uyar ve düzgün kurallı bir hayat biçimi benimserse her şeyi ortaya koyar halk eğer kurallara uymaysa toplumda ne düzen ne da kural kalır insan kendi bildiğini yapar ve her şey birbirine karışır . 4. 4
  Ziyaretçi
  bencede çevre bilinci çünkü yasalarıda zaten çevre bilinciyapar o toplumda çevre bilinci yoksa istedikleri kadar yasa koysunlar yine o insanlar yere çöp atar.

 5. 5
  Ziyaretçi
  Arkadaşlar yarınki münazarada "Ormanların korunmasında çevre bilinci mi yasalar mı daha önemlidir" gibi bir konu geldi ve biz çevre bilincini savunucaz. Bu konuda sizin de fikirlerinizi almak istedim ne gibi kanıtlar sunabiliriz yazı resim veya fikir olarak, ya da devletin yasalarla ormanları koruyamadığını nası kanıtlayabilirz?

 6. 6
  Ziyaretçi
  yasalar önemlidir çünkü insanlar keyfine göre takılır ama yasalar sayesinde insanları bir düzene sokulur

+ Yorum Gönder
ormanların korunmasında yasalar önemlidir,  ormanların korunmasında yasalar etkilidir,  ormanların korunmasında yasaların önemi,  ormanların korunmasında yasalar mı çevre bilincimi etkili olur münazara,  ormanların korunmasında yasalar etkilidir münazara soruları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi