Dişlerimiz olmasaydı ne olurdu

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dişlerimiz olmasaydı ne olurdu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Dişlerimiz olmasaydı ne olurdu
  Soru: dişlerimiz olmasaydı neler olurdu ayrıntılı bir şekilde açıklar mısınız ? 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: dişlerimiz olmasaydı ne olurdu


  dişlerimizin bize faydalari

  Dişler, sindirim sisteminin başında besinlerin ufalanıp parçalanmasına, koparılmasına yardım eder. Seslerin doğru bir şekilde çıkmasını ve konuşabilmemizi sağlarlar. Estetik olarak da yüzümüzle kusursuz bir bütünlük içindedir.

  Konuşma, iletişimdeki en önemli unsurdur. Düzgün konuşmada dişlerin önemli rolleri vardır. Ayrıca dişler, özellikle bazı sesleri çıkarmamızı sağlar. Örneğin üst dişlerimiz olmasaydı “de” ve “te” seslerini asla düzgün bir şekilde çıkaramazdık. Ya da kesici dişler olmasaydı, yiyecekleri kesip koparamazdık.

  Yemek yediğimizde ağzımıza attığımız lokma kesici dişlerin arasına girer. Ağız kapatılınca, üst dişler alt dişlerin üzerine gelir ve bir makas gibi hareket eder böylece yiyecekleri rahatlıkla koparır.

  Tüm bunlara göre, özetle düşünürsek; dişlerimizi belirli bir para karşılığında satar mıyız? Örneğin, ağzınızda hiç diş kalmayacak dense, bunun için ne kadar bir ücrete razı olurdunuz? Elbette hiç kimse bu konuyu ciddi şekilde düşünmeyecektir.

  İnsanların uzun uğraşlar sonucunda elde ettikleri teknik imkanlarla ürettikleri yapma dişler, Allah’ın yaratması yanında kıyasa dahi değer değildirler. Yüce Allah, insanı kusursuzca yaratmıştır ve insana kendi ihtiyacı için elde edemeyeceği güzellikteki dişlerini de var etmiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi