Hindistan yöresel kıyafetleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hindistan yöresel kıyafetleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hindistan yöresel kıyafetleri

 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: hindistan yöresel kıyafetleri

  Hint kıyafetlerinin özellikleri,Hindistan kıyafetleri.Hindistanın milli kıyafetleri

  İpek sariler, parlak çoliler, renkli lehangalar ve geleneksel şalvar-kamiz yüzyıllar boyunca birçok gezgini büyülemiştir. Sari, bir tek kumaş olarak mevcut kıyafetler içinde en çok yönlü olanıdır. Kadınlar tarafından giyilen birçok geleneksel kıyafetten biridir ancak her nasılsa Hint kadının milli kıyafeti haline gelmiştir.

  Sari, dikdörtgen şeklinde yaklaşık 3,5 x 4,5 metre boyutlarında bir kumaştır. Bu kumaşın stili, rengi ve dokusu değişkenlik gösterir ve keten ve ipek gibi çeşitli insan yapımı maddeden imal edilir. Herhangi bir ölçüye göre dikilmeyen sarinin eskimeyen bir güzelliği vardır. Her ölçüye uygundur. Çeşitli şekillerde giyilebilen bu harika kıyafet ayrıca giyiliş şekli, rengi ve dokusuyla giyen kişinin sosyal statüsü, mesleği, bölgesi ve dini hakkında bilgi verir. Sarinin altına giyilen dar ve kısa bluzun adı cholidir. Choli bir kıyafet olarak milattan önce 10. Yüzyılda ortaya çıkmıştır ve ilk önceleri sadece vücudun ön kısmını örterdi. Rajasthan eyaletinde bu tip choliler hala yaygındır.


  hindistan-kiyafetleri.jpg
  hindistan-kiyafetleri1.jpg
  hindistan-kiyafetleri2.jpg+ Yorum Gönder
hindistan kıyafetleri,  hindistan kıyafetleri forum alev,  hindistana ait kiyafetler,  Hindistanın yöresel kıyafeti,  hindistan'ın yöresel oyunları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi