Çağdaş yaşamı destekleme derneği ne zaman kuruldu ve çalışmaları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çağdaş yaşamı destekleme derneği ne zaman kuruldu ve çalışmaları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Çağdaş yaşamı destekleme derneği ne zaman kuruldu ve çalışmaları nelerdir

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: çağdaş yaşamı destekleme derneği ne zaman kuruldu ve çalışmaları hakkında bilgiler

  1989 yılında kurulan ÇYDD, ülkenin “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkması” ülküsü için bilgi, beceri ve deneyim birikimiyle, gönüllü çalışan bir sivil toplum örgütüdür. 27’si İstanbul’da olmak üzere Anadolu’nun çeşitli il ve ilçesinde toplam 99 şubesiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Halen İstanbul ve Anadolu’da yaklaşık 14 bin üyesi var. ÇYDD’ nin hedefi , Atatürk devrim ve ilkeleri ile gerçekleşmiş olan haklarımızı korumak, geliştirmek; çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmaktır. ÇYDD, kuruluş amacı olarak tüzüğüne aldığı bu ilkeyi gerçekleştirmek üzere 22 yıldan beri büyük bir inanç ve özveri ile çalışmaktadır.

  ÇYDD, sorunların değil çözümün bir parçası olmayı amaç ediniyor ve ülkemizdeki sorunların çözümü için yapabileceği birçok şeyin olduğuna inanıyor. Bu nedenle ÇYDD, ülke sorunlarının, öncelikle de eğitim sorununun çözümüne yönelik somut projeler oluşturarak toplumun kalkınmasına katkıda bulunuyor.

  ÇYDD şu an itibariyle, birbirine bağlı yaklaşık 40 projeyi bir arada yürütmektedir. Bu projelerin toplandığı ana başlıklar:


  •Kız Çocuklarının Eğitimine Burs Desteği
  •Üniversite, Yüksek Okul Öğrencilerine Burs Desteği
  •Okul, Yurt, Toplum Merkezleri Yaptırma ve İyileştirme
  •Anasınıfları ve Oyun Parkları Yapımı
  •Sanata Destek Projeleri
  •Kitaplık Oluşturma (Kitap Kampanyası) Projeleri
  •Gençlik Birimi Çalışmaları
  •Çocuk Kulübü Çalışmaları 3. 3
  Ziyaretçi
  Çok güzel bilgiler sağlamışsınız elleriniz dert görmesin 4. 4
  Ziyaretçi
  Çok güzel bir site sağolun

 5. 5
  Ziyaretçi
  Ben dışında buraya gelenlerin amacını çok merak ettim. Ben anlatım için geldim. Bence bazıları işsizlikten gelmiştir. Bana cevap vermek için Sude diye cümleye başlayın.

 6. 6
  Ziyaretçi
  Çok güzel bir site ödevlerimin çoğunu burdan yapıyorum teşkkürler

+ Yorum Gönder
çydd ne zaman kuruldu,  çağdaş yaşamı destekleme derneği ne zaman kuruldu,  çağdaş yaşamı destekleme derneği nedir,  çağdaş yaşamı destekleme derneği hakkında bilgi,  çydd aktiften projeleri nelerdır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi