Rtük'ün çalışmaları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Rtük'ün çalışmaları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Rtük'ün çalışmaları nelerdir

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Yükümlülükleri yerine getirmeyen, izin şartlarını ihlâl eden, yayın ilkelerine ve Kanunda belirtilen diğer esaslara aykırı yayın yapan özel radyo ve televizyon kuruluşlarını uyarır veya aynı yayın kuşağında açık şekilde özür dilemesini ister. Bu talebe uyulmaması veya aykırılığın tekrarı halinde ihlâle konu olan programın yayını, bir ilâ on iki kez arasında durdurulur. Bu süre içinde programın yapımcısı ve varsa sunucusu hiçbir ad altında başka bir program yapamaz. Yayını durdurulan programların yerine, aynı yayın kuşağında ve reklamsız olarak, Üst Kurulca hazırlattırılacak; Eğitim, kültür, trafik, kadın ve çocuk hakları, gençlerin fiziksel ve ahlaki gelişimi, uyuşturucu ve zararlı alışkanlıklarla mücadele, Türk dilinin güzel kullanımı ve çevre eğitimi konularında programlar yayınlanır.

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu olarak bölgesel ve yerel yayın yapan radyo ve televizyon kuruluşlarının çalışanlarına Türk dilinin doğru ve güzel kullanımı ile ilgili eğitimler 2003 yılından itibaren yapılmaktadır.

  Bundan sonra da bu eğitimler ülkemizin çeşitli bölgelerindeki radyo ve televizyon kuruluşları çalışanlarına verilecektir.

  Ayrıca 2000 yılında Türk Dil Kurumu ve RTÜK’ün işbirliği ile yapılan “Radyo ve Televizyonlarda Türkçe’nin Kullanımı” konulu araştırma sonuçları yayın kuruluşlarına gönderilmiştir. 3. 3
  Ziyaretçi
  :D
  çok iyimiş bana çok yadımcı oldu 4. 4
  Ziyaretçi
  Rtük'ün yaptığı birçok çalışma vardır.Ve bunların hepside birbirinden değerlidir. Rtük'ün yaptığı çalışmaları sıralarsak şu şekilde olur`, 1- AKILLI İŞARETLER 2- İYİ UYKULAR ÇOCUKLAR PROJESİ 3-RTÜK ÇOCUK SİTESİ 4- TEKZİP YAZISI [düzeltme yazısı] gibi birçok yaptığı çalışma vardır.

 5. 5
  Ziyaretçi
  harika bi ste

 6. 6
  Ziyaretçi
  RTÜK ayni zamanda cinsel objelerin gorunmesi durumunda agir cezalar verir

 7. 7
  Ziyaretçi
  Supermiss.cok . isime. Yaradi. Tesekkurler

+ Yorum Gönder
rtükün çalışmaları nelerdir,  rtükün çalışmaları,  rtük çalışmaları nelerdir,  rtük ün çalışmaları,  ülkemizde rtükün çalışmaları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 16 kişi