Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Asker
  Üye


  Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi ile ilgili ayetler

 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: Dinin insan hayatındaki yeri ve önemi ile ilgili ayetler


  Din, insanı düşünce açısından olgunlaştırmayı, tutum ve davranışlarında ölçülü ve dengeli olmayı hedefler. "Allah, ölümü ve hayatı, hanginizin daha güzel davranışlarda bulunacağını imtihan etmek için yarattı" (Mülk suresi, ayet 2)

  din, yaratıcıyı, onun özelliklerini, Melek, Şeytan cin, Cennet, Cehennem, ahiret gibi bir çok kavramın cevabını da verebilir. Bu cevaplar din dışında başka bir kaynaktan elde edilmesi mümkün değildir.


  "De ki; O Allah birdir. O samed'dir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir.). Doğurmadı ve doğurulmadı. O 'na bir denk de olmadı." (İhlas Süresi)
 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel hadisler çok anlamlı ve güzel 4. 4
  Ziyaretçi
  din güzel bir şey dir çünkü islamı ahireti dünyayı dinde öğreniyoruz. ve peygamberimizi de rabbimizi de din de öğreniyoruz.

 5. 5
  Ziyaretçi
  gerçekten iyiydi. Beğendim teşekkürler..hep bu siteden araştırcağım ödevim olduğu zaman.....

+ Yorum Gönder
dinin insan hayatındaki yeri ve önemi ile ilgili ayetler,  dinin insan hayatındaki yeri ve önemi,  dinin insan hayatındaki yeri ve önemi ile ilgili hadisler,  dinin insan hayatındaki yeri ve önemi ile ilgili ayet ve hadisler,  insan ve din ile ilgili ayetler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi