Özel eğitimde oyunun yeri ve önemi

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Özel eğitimde oyunun yeri ve önemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: özel eğitimde oyunun yeri ve önemi
  Oyun çocuk için yadsınamayacak kadar önemli bir yere sahiptir. Çocuk için önemli olan bir başka hususta onun eğitimidir. Bu durumda çocuk için oyunu eğitim aracı olarak kullanmak bu konuda çok önemli bir fayda sağlar.

  Eğitici yönlü oyunlar çocuğun zihin gelişimi açısından önemlidir. Çocuğa onu mantık kurmaya yönlendiren oyunlar oynatmak, onun düşünme, durumlar arasında bağ kurma ve buna uygun davranma becerisi kazanmasına katkıda bulunur. Bu nedenle eğitimi oyunla harmanlayarak çocuğa sunmak, onun öğrenmesi gerektiği konuları daha sağlam ve kalıcı bir şekilde almasını sağlar. Bu konu ile ilgili bazı eğitimciler çocuğun sahip olduğu mevcut yetenek ve güçlerin açığa çıkarılmasında oyunun etkisine dikkat çekmişlerdir.

  Özellikle evde anne-babanın bilgisayarda oynanabilen online oyunlardan seçtikleri, çocuğun eğitimi için faydalı olabileceği düşünülen oyunların oynatılması çocuğun ilgisini çekecek, onun oynarken hem eğlenmesini hem de gerekli bilgileri alması için temelinin oluşmasını sağlayacaktır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi