Geçmişten günümüze neler değişti

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Geçmişten günümüze neler değişti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Geçmişten günümüze neler değişti





 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye





  Cevap: geçmişten günümüze neler değişti

  Fitne çağında yaşıyoruz. Sizlerin yaptığı kuyrukla uğraşmak. Kuyruğun eğriliği doğasındandır. Kuyruğun sallanması da doğasındandır. Yapmanız gereken baştan başlamak. Fitnenin başını görmezseniz kuyruk gibi eğilir bükülür, sallanırsınız.

  Kendinizi çok zeki zannedip işi yokuşa vuruyorsunuz. Basit şeyleri karmaşıklaştırıp işin içinden çıkılmaz hale getiriyorsunuz. Bununla da ne kadar bilgili, zeki olduğunuzu ispatlamaya çalışıyorsunuz. Kendinizi gördüğünüz şey ile kendiniz arasında fark var. Kör olmuş görmüyorsunuz. Size vaat edilen ilahlaşma tuzağının içindesiniz. Günümüz İslam alemi kan ağlarken tartıştığınız, yaptığınız şeylere bakın. Erdemli olmak evlere arkalarından girmek değil, önünden girmektir.

  Günümüzde peygamberlerin Filistin ve Mısır’da yaşadığı iddia ediyor. Buna yönelik elde tarihsel, arkeolojik, yazıtsal hiçbir kanıt yok. Oysa Mezopotamya bunların kanıtlarıyla dolu. Bir tarafta iddia var, delil yok. Diğer tarafta iddia yok, delil çok.

  Tarihe ve peygamberler kıssalarına yeterli önemi vermezseniz, fitnenin karşısında yapacağınız hiçbir şey yoktur. Kıssaları geçmişte yaşanmış basit hikayeler gibi algıladığınız sürece günümüzün büyük fitnesini göremezsiniz. Kıssalar günümüzde yaşanıyor. Tenezzül edip bakmıyorsunuz bile.

  Günümüzden 4.000 yıl önce Asur Koloniler Çağında Asurlular yabancı kentlerin çevresinde Karum denilen ticari merkezleri kurarlar. Şehir yöneticilerine rüşvet vererek onlarla işbirliğine girerler. %30 faizle borç verirler. Ulusların yöneticileri ve Asurlular elbirliği ile ulusları soyarlar. Değerli taş ve maden kaçakçılığı yaparlar. Böylece Karun’un dillere destan servetini oluştururlar. Borcunu ödeyemeyen kişi olursa köle yapıp satarlar. Artık insanın varlığı bile paradır. Bu gün aynı sistem işlemekte. Tek fark teknoloji. ABD’lerinde birkaç ailenin kontrolündeki bankalar, dünya altın rezervinin 2/3’nü ellerinde bulunduruyor. Doymuyorlar. Faiz, borsa ve finansal oyunlarıyla ulusların servetlerine el koyuyorlar. Bunu yaparken ulusların yöneticileriyle iş birliği içerisindeler. Ulusların petrol gelirleri bu bankalara yatmakta. Petrol fiyatları ile de ulusları soymaktalar. Ülkemizde
  özelleştirmelerle bankacılık sektörü Amerika’daki bu ailelerin eline geçmiş vaziyette. Borsadaki paranın çoğunu bunlar yönetiyor. Türkiye’deki ekonomik krizlerde küçük ve orta ölçekli işletmeler batarken, büyüklerin karları katlanmış vaziyette. Son ekonomik krizde ülkemizdeki Amerikan kontrolündeki bankaların karları katlandı. Aşırı dolar basarak altın fiyatlarını yükselttiler. Birde üzerine ekonomik kriz. Yastık altı altınlar bozduruluyor. Altın verip yerine kağıt dolar alıyoruz. Altın rezervlerini daha da artıyorlar. Yinede doymuyorlar. 4.000 yıl önceki sistemle bugünkü sistem aynı şekilde işliyor. Karun tekrar dirildi. Bunların servetlerinin ne kadar olduğunu bilen bile yok. Şimdi Karun karşısına bir Musa çıkmayacak. Bari Hz. Musa’nın öğrencileri olun.
  İsrailoğulları gibi yapmayın.

  Geçmişteki Tanrı Enki’ye ve Tanrıça İştar’a tapınmanın ortadan kalktığını mı zannediyorsunuz? Putlar, tanrılar zihinlerde hala canlı, tapılıyor. Seks ve savaş tanrıçası İştar. Geçmişte Asurlular nasıl İştar tapınaklarında yapılan fuhuşla ulusları kontrol altına almaya çalışmışsa, günümüzde aynı sistem devam etmekte. Savaşla ulusları kontrol altına almada devam etmekte. Büyücülerin Tanrısı Enki. Bir tür gnostik öğreti. Efsaneler içerisinde. Çevrenize bakın bakalım, Enki’ler yaşıyor mu, öldü mü? Günümüzde gnostik öğretilerle de uluslar kontrol altında tutulmaya çalışılıyor. Ülkemizde tarikatların güçlendirilmesiyle bu yapılıyor. Tarikat şeyhlerimiz gün geçtikçe zenginleşmekte, tarikatların kontrolündeki sermayeler gün geçtikçe artmakta. Bunlar Yahudi ve Hıristiyan din adamları gibi davranmakta, halkın elindeki paraya haksızca el koymaktalar.

  Günümüzde yaşanmakta olan bir kerameti anlatacağım. Meşhur şeyhimizin bitmeyen çorba kerameti.. Şeyhin yanında çalışan biri psikolojik sorunları ortaya çıktığı için psikiyatri servisine yatar ve olayın ne olduğunu burada anlatır. Şeyhin bir kazanı, kazanın içerisinde de çorbası vardır. Kalabalıklar gelip şeyhi ziyaret ettiğinde, bu kazandaki çorbayla doyurulurlar. Bu kazandan ne kadar çorba alırsan al, çorba eksilmez. İnsanların gözleriyle gördüğü bir gerçek. Aslında bu kazanın altından bir boru, mutfağa doğru giderek bir kaba açılmaktadır. Sistem birleşik kaplar yasasına göre işler. Kazandaki çorba eksildikçe mutfaktaki kapta da eksilmiş görünür. Çorba eksildikçe mutfaktaki kaba çorba ekleniyor. Bu da boruyla kazana gidiyor. Bu sihir gösterisinin adına keramet deniliyor.

  Sağ kulak, sağ elle gösterilir. Siz iki elinizi bırakmış ayağınızla sağ kulağınızı göstermeye çalışıyorsunuz. Akrobasi gibi bir kerametiniz yoksa düşersiniz. İslam zannettiğinizden daha basit olabilir. Belki siz görmüyorsunuzdur. Kitap her şeyi açıklıyor olabilir. Belki siz akıl etmiyorsunuzdur.

  ---------------

  Sokrat bir gün arkadaşına der; ben hiçbir şey bilmiyorum. Yunanın en bilgesi kim? Gidip ondan bir şeyler öğreneyim. Arkadaşı;
  bilmiyorum der. Şu kentte bir kahin var. Oraya git, bilse bilse o bilir. Sokrat gider kahini bulur. Sorar; yunanın en bilgesi
  kimdir. Kahin; Sokrat’tır der. Sokrat şaşırır, düşünür. Doğru der. En azından ben bilmediğimi biliyorum.

  Sokrat çevresindeki insanlara sorular sorar. Gençlerde ona uyarlar. Her şeyi bilen hiçbir kimseye rastlamaz. Bunu onlar
  gösterir. Ama çevresindekilerin öfkesini çeker. Tanrılara karşı gençleri kışkırtmakla suçlanır. İdam edilir.

  Cahil; az bilen kişi demek değildir. Cahil; neyi bilip neyi bilmediğinin ayıtına varamayan kişidir.

  Kuran geçmişin hikayeleri değildir. Kuran günümüzün olaylarıdır.







+ Yorum Gönder
geçmişten günümüze neler değişti,  geçmişten günümüze neler değişti Bununla ilgili ropörtaj,  geçmişten bugüne neler değişti,  misafirlerimize geçmişten günümüze neler değişti neler oldu değişikleri doğruluyor musunuz neden
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi