Vücutta sivilce çıkmasının nedenleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Vücutta sivilce çıkmasının nedenleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Vücutta sivilce çıkmasının nedenleri

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: vücutta sivilce çıkmasının sebebi

  Deride bildiğimiz gibi küçük gözenekler vardır. Ciltte bulunan yağ bezleri bu gözeneklerden Sebum denilen bir madde salgılar. Bunun amacı cildi korumaktır.

  Çoğu zaman salgı bezleri, sebumu doğru miktarda salgılar ve gözenekler açıktır. Ama bazen bir gözenek, çok fazla sebumla doldurulur ve bu gözenekleri tıkar. Yağ bezlerinin salgıladığı bu sebum dışarı atılamaz ve kıl kökünde birikirse sivilce oluşur.

  Eğer ebeveyninizin(anne-baba), gençliklerinde sivilceleri varsa, sizinde olması muhtemeldir. Yani genetik faktörden sözetmek mümkün.

  Stres, sivilcenin daha kötü olmasını sağlar. Çünkü streslendiğiniz zaman daha çok üretilen sebumun gözenekleri tıkama olasılığı vardır.

  Güneş ışınlarının sivilceleri geçirici etkisi yoktur. Güneşte fazla kalmak yüzde yanıklara ve cilt kanserine kadar giden etkileri olabilir.

  Yapılan egzersizler sonucunda ya da sıcaktan terlediyseniz duş almanız iyi olur. Terleme sivilcelerin artmasına sebep olabilir.

  Adet düzensizlikleri ve hormonal bozukluklar sivilceleri artırabilir.

  Yanlış kozmetik ürünler kullanmak, kozmetik salonlarındaki uygulamalar cilt bozulmalarına ve sivilcelere neden olabilir.

  Kafanızdaki şapkalar, saç çizgisi boyunca sivilcelere sebep olabilir. Onların sivilcelerinizi kötüleştirdiğini düşünüyorsanız kullanmayın.+ Yorum Gönder
vücutta sivilce çıkmasının nedenleri
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi